Geely, Türk tüketicilerle buluştu

Geely, Türk tüketicilerle buluştu.16240
  • Giriş : 13.10.2008 / 20:43:00
  • Güncelleme : 13.10.2008 / 21:48:51

Çin’in en büyük özel sektör otomobil markası olan Geely, İstanbul Autoshow Fuarı’nda, 6. salondaki standında Türk otomobil severlerle ilk kez buluşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anadolu Grubu çatısı altında Türkiye'de satışa sunulacak olan Geely markasının Auto Show'da 600 m²'lik standında, toplam 8 otomobil sergileniyor. Ülkemizde Geely'nin satışına, Kasım ayı başında başlanacak.

Türkiye'de ilk etapta B segment Geely Echo ve C segment Geely Familia Sedan modelleri satışa sunulacak. Daha sonra ise MK Hatchback, LC ve FC modellerinin de eklenmesiyle ürün gamı daha da zenginleştirilecek.

Geely standında gerçekleştirilen basın toplantısınıda konuşan Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Kamil Eser; “En büyük özel otomobil üretim ve satış girişimi olan Geely Grubu, yıllık 300 bin araç, 300 bin motor ve şanzıman imalatı kapasitesiyle Çin otomotiv sanayisinde çok önemli bir yere sahip. Şu anda, ürün gamında 8 ana segmentte, 30'dan fazla modelleri bulunuyor. Biz Anadolu Grubu olarak böyle bir otomotiv şirketi ile işbirliği içinde olmaktan son derece memnunuz. Yıllık satış hedefimizi ise 5,000 adet olarak belirledik.” diye konuştu.

Kamil Eser'den sonra konuşan Uluslararası Geely Holding Grup Başkanı George Zhoa ise yaptığı konuşmada “Geely, Türkiye'de ANADOLU GRUBU gibi sermayesi, iletişimi ve marka imajı mükemmel olan çok iyi bir ortak bulduğu için çok şanslı. Gelişmiş teknolojimizle, 'Geely ürünlerini, hizmetlerini ve kültürünü tüm dünyada popüler bir hale getirme' düşüncesine sahip, mükemmel ve hırslı bir takım çalışmasıyla, kusursuz ve başarılı işbirliğimize tanıklık edeceksiniz.

Türkiye, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren jeolojik özelliği dolayısıyla son derecede önemli bir köprü konumundadır. Hızla gelişen ekonomik kalkınmanıza paralel olarak, Türkiye'nin otomotiv endüstrisi de hızla büyümekte ve Çin, Almanya, ve Rusya gibi ülkeler için öncelikli ihracat hedeflerinden bir haline gelmektedir. Bahsedilmesi gereken bir başka önemli özelliği ise, Avrupa Birliği pazarına girmede stratejik bir noktada olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*