Geldikleri gün istifa ettiler

  • Giriş : 04.12.2006 / 00:00:00

Hakkari'nin Çukurca ilçesine atanan iki kadın doktor, ilçeye geldikleri gün istifa ettiler. İlçeye, Hakkari merkezden geçici görevle doktor gönderildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari merkeze 70 kilometre uzaklıktaki Irak sınırında bulunan Çukurca ilçesine 3 Kasım 2006 tarihinde ataması yapılan Bilge Doğan ve Manolya Panpalı'nın, 15 gün önce göreve başlamak üzere geldikleri ilçede, aynı gün istifa ettikleri öğrenildi.

Bu arada ilçede daha önceden görev yapan doktor Uzdan Uz'un ise Tıpta Uzmanlık Sınavı'nı kazanması nedeniyle 10 gün önce tayinin çıktığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ilçe sağlık ocağının doktorsuz olmadığını, geçici görevle Hakkari merkezden doktor gönderildiğini belirttiler.

Çukurca Belediye Başkanı Yaşar Turan, doktorluğun kutsal ve örnek bir meslek olduğunu belirtti.

Doktorların ilçeye gelerek görevlerini yerine getirmesi gerektiğini dile getiren Turan, ilçedeki vatandaşların sağlık açısından çok ihmal edildiğini ifade etti.

2,5 yıldan bu yana ilçenin belediye başkanlığı görevini sürdürdüğünü
kaydeden Turan, ''İlçemiz huzurlu bir yerdir. Doktorlar açısından barınma sorunu bulunmuyor. Ancak doktorların neden gelmediklerini bir türlü anlayamıyorum. Gelip ilçeyi gördükten sonra karar versinler. Vatandaşlarımız misafirperverdir. Doktorlarımızı baş tacı yaparlar'' dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious