Geleceğin otoları İstanbul'a geliyor

  • Giriş : 24.10.2006 / 00:00:00

Bu yıl uluslararası otomobil fuarları takviminde yer alan Autoshow 2006, 3 Kasım'da kapılarını açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Autoshow Fuarı, 3-12 Kasım tarihleri arasında kapılarını açıyor. Bu yıl uluslararası otomobil fuarları takviminde yer alan AutoShow 2006'da otomobilseverleri birçok sürpriz bekliyor.

Çünkü, İstanbul'un Tokyo, Paris, Cenevre ve Frankfurt otomobil fuarları ile aynı kategoriye girmesi, katılıcı ana firmaların fuara verdikleri önemi artırdı. İki önemli dünya tanıtımının yapılacağı fuarda, bir ay önce Paris Otomobil Fuarı'nda sergilenen konseptler ve yeni modeller de Türk otomobilseverlerin beğenisine sunulacak.

İstanbul Fuarcılık (ITF) ve Otomobil Distribütörleri Derneği'nin (ODD) desteğiyle Yeşilköy CNR Expo'da düzenlenecek fuarı, 2004 yılında 500 bin kişi ziyaret etmişti. İlk kez 1993 yılında düzenlenen Autoshow Fuarı, geçen 10 yılda hızla büyüdü. 1993'te 10 bin metrekarelik bir alanda 24 otomobil markasının katıldığı fuar, bu yıl 6 salonda toplam 110 bin metrekarelik bir alanda düzenleniyor.

DÜNYA TANITIMI

Autoshow İstanbul'da iki modelin dünya tanıtımı yapılacak. Türkiye'de Tofaş tarafından üretilen Linea ve General Motors'un Polonya'da ürettiği Astra Sedan modeli ilk kez İstanbul'da otomobilseverlerin beğenisine sunulacak.

Autoshow'daki yenilikler bu iki dünya tanıtımıyla sınırlı değil. Ekim ayında düzenlenen Paris otomobil fuarının dikkat çeken yıldız otomobilleri de İstanbul Autoshow'daki yerini alacak.

Autoshow fuarının en dikkat çeken modelleri arasında Audi R8, Alfa Romeo 8C Cometizione, Volvo C30, Lancia yeni Ypsilon, Skoda Roomster, Suzuki SX4, Fiat Sedici, Subaru Tribeca, Seat Altea XL, Nissan Qashqai, Smart yeni Fortwo, yeni Mini Cooper, Porsche 911 Targa, Citroen C4 Picasso, Hyundai Coupe, Dodge Nitro, Kia Ceed, Opel Antara, Honda CR-V ve Type R, Opel Corsa yer alacak.

15 KONSEPT SERGİLENECEK

TÜRK İMZASI... Türk tasarımcı Murat Güler'in imzasını taşıyan IsosisX, Autoshow'da sergilenecek.

Otomotiv firmalarının geleceğe bakışlarını gösteren konsept modeller de Autoshow'da yer alacak. Bu yıl fuarda 15 konsept otomobil sergilenecek.

Bu konseptler arasında Peugeot 908 RC, Ford IosisX ve yeni Mondeo, Chevrolet WTCC, Volkswagen Iroc, Renault Altica, Toyota Auris, Skoda Scout, Saab 9-3 Concept, Dacia Step, Mitsubishi Outlander Concept, Daihatsu D-Compact, Lancia Delta ve Volvo 3CC dikkat çekiyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious