''Geleceğin sineması'' ödülleri

''Geleceğin sineması'' ödülleri  	.12810
  • Giriş : 19.02.2008 / 09:41:00

Bu yıl 4.'sü düzenlenen "Geleceğin Sinemacıları" ödülleri sahiplerini buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kültür Bakanlığı tarafından genç sinemacıların projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak için organize edilen ve bu yıl 4.'sü düzenlenen "Geleceğin Sinemacıları" ödülleri sahiplerini buldu.

Taksim'de bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül gecesine sinema dünyasında bir çok ünlü isim katıldı. Yarışmada 1.'liğe Mimar Sinan Üniversitesi öğrencisi Selami Genli, Yastık isimli çalışmasıyla layık görüldü. 2.'liğe ise Marmara Üniversitesi öğrencisi Çiğdem Latifoğlu, İnvibo isimli çalışmasıyla layık görüldü. 3.'lüğe ise yarışmaya Marmara Üniversitesi'nden katılan Erol Mintaş'ın, Kuyu isimli senaryosu layık görüldü. Yarışmada ilk 3'e giren öğrencilere senaryolarını hayata geçirmeleri için 2 bin 500 YTL'lik para desteği ve çeşitli elektronik eşyalar hediye olarak verildi. Türkiye genelinde 27 üniversiten 183 katılımın olduğu yarışmada 20 öğrenci de 2 bin 500 YTL'lik para desteğini almaya hak kazandı.

Ödül gecesinde sıcak tavırları ile bütün ilgiyi üzerine toplayan Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, gecede yaptığı konuşmasında, sinemanın kitlesel ve kalıcı bir sanat olduğunu ve sinema izleyicisi sayısının da 10 milyonu bulduğunu söyledi. Bakanlıklarının desteği ile hayata geçirilen projeye her sene katılımın biraz daha arttığını belirten Bakan Günay, "Bu durum, etkinliğin benimsendiğini gösteriyor. Bakanlığımızın desteği sürecek" dedi.

Öte yandan yarışma sonuçlarının açıklanmasından önce "Enbe" isimli müzik grubu küçük bir konser verdi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious