"Geleceğin Sineması" projesi

  • Giriş : 24.06.2008 / 21:50:00

Kültür ve Turizm Bakanlığının sinema öğrencilerinin kısa film projelerine senaryo aşamasında destek verdiği ''Geleceğin Sineması'' projesine son katılım tarihi, 2 Aralık 2008 olarak belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TÜRSAK Vakfının açıklamasına göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğünce, sinema öğrencilerinin eğitimleri sırasında yaptıkları kısa filmlere destek olmak amacıyla hayata geçirilen proje, Türkiye'de öğrenci filmlerini, proje ve senaryo aşamasında destekleyen ilk ve tek proje olma özelliği taşıyor.

TÜRSAK Vakfının danışmanlığında gerçekleşen projeye, devlet ve vakıf üniversitelerinin sinema-iletişim dalında 4 yıllık eğitim veren bölümlerinde okuyan öğrenciler başvurabilecek. Herhangi bir tema ve tür sınırlaması olmayan projeye, öğrenciler 15 dakikayı geçmeyecek imgesel, deneysel, belgesel, animasyon gibi türlerdeki projeleriyle katılabilecekler.

Katılımcıların, film projelerinin sinopsisini, senaryosunu, film ekibini, filmi gerçekleştirecek öğrencinin kişisel bilgilerinin yer aldığı formu ve öngörülen ayrıntılı yapım bütçesini içeren proje dosyalarını, en geç 2 Aralık 2008 tarihine kadar TÜRSAK Vakfı'na ulaştırmaları gerekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek "Geleceğin Sineması" projesinde, 20 projeye bütçe desteği sağlayacak.

TÜRSAK Vakfı ise birinci olan projeyi kamera, ikinci olan projeyi dizüstü bilgisayar ve üçüncü olan projeyi dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious