'Gelen misafiri en iyi şekilde ağırlarız'

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, İslam ve peygambere karşı yapılan saldırılar karşısında susmalarının mümkün olmadığını ve dik duruşlarını her zaman gösterdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rize'de dün Diyanet Eğitim Merkezi temel atma törenine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, bu sabah karayoluyla Trabzon'a geldi. Trabzon Müftülüğü'ne giderek burada Müftü Ahmet Bulut ile bir süre görüşen Bardakoğlu, daha sonra Pazarkapı Camii'nde merkezi sistemle tüm camilere vaaz verdi. Öğle namazını da burada kılan Bardakoğlu, cami çıkışı Papa 16. Benedict'e karşı yaptığı konuşmasından dolayı alkışlarla tebrik edildi. Bardakoğlu, daha sonra Trabzon Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısına katıldı.

Gazetecilerin toplantı öncesi Papa ile yapılan görüşmesinden dolayı kendisine yapılan eleştirilere ilişkin cevap veren Bardakoğlu, "Papa 16. Benedict'e gereken mesajımızı verdik. Kapımızı kim çalarsa çalsın. Konuksever davranırız. Ama biz Müslümanız. Doğruları söylemek zorundayız. Böyle olunca kim İslam ve peygamberimiz hakkında yanlış beyanda bulunursa açıkça eleştiririz. Doğru bildiğimizi ortaya koyarız. Ama dik duruşumuzu hiç bir zaman bozmayız. Gelen yabancı misafirimize de konuksever davranız. Biz de, siz de öyle yaparsınız. Gereken gereken cevabı verdik. Bu tür durumlarda bundan sonra da tavrımızı göstereceğiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious