Gelin, kaynanasını 16 yerinden bıçakladı

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Adana'da, 1,5 yıl önce evlenen genç gelin, aynı evi paylaştığı kaynanasıyla tartışması sonucu 16 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, olay, Mithatpaşa Mahallesi 190 Sokaktaki 3 katlı evde meydana geldi. Yaklaşık 1,5 yıl önce Mehmet Sıdık G. (33) ile görücü usulüyle evlenen Semra G. (23) kaynanasıyla birlikte aynı evde yaşamaya başladı. İddiaya göre genç gelin bir süre sonra 7 çocuk annesi kaynanası Kudret G. (60) ile yaşadığı anlaşmazlıklardan dolayı kocasından dayak yedi. İnşaat işçisi koca dayağından bıkan Semra G., bundan 6 ay önce Adıyaman'daki baba evine gitmek zorunda kaldı. Bir süre sonra aileler arasındaki anlaşma sonucu Semra G., kaynanasıyla birlikte yaşamak için tekrar koca evine döndü.

Babasının evinden dönen Semra G., kaynanasının kendisiyle konuşmaması üzerine barışmak için bugün tekrar tartıştı. Kaynana ile gelinin tartışmasının kavgaya dönmesi sonucu gelin Semra G., mutfaktaki ekmek bıçağını alarak kaynanası Kudret G.'yi 16 yerinden bıçakladı. Kaynanasını bıçakladıktan sonra evden dışarı çıkan Semra G. kaçmak üzereyken bu sırada merdivenlerde kocası Mehmet Sıddık G. ile karşılaştı. Binanın ikinci katında bulunan kaynının evine sığınan gelinin durumundan şüphelenen koca, karısını kardeşinin evine kilitledikten sonra annesinin bulunduğu kata çıktı.

Annesini kanlar içinde gören koca, çığlık atarak karısını kilitlediği ikinci kata geldi. Bu sırada kocasının kendisini öldürebilir düşüncesiyle kaynının evinin penceresinden atlayan Semra G. yalın ayakla kaçarak komşularına sığındı. Daha sonra olay yerine gelen Cinayet Büro ekiplerine teslim olan Semra G. ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Bu arada polis olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alırken olayla ilgili soruşturmanın başladığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious