Gelin arabasında plakayı kapatmanın cezası 49 YTL

Gelin arabasında plakayı kapatmanın cezası 49 YTL.17274
  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Manisa İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, özellikle yaz mevsiminde artan düğünlerde arabalarını süsleyen vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aydemir, şehir içinde başkalarını rahatsız edecek şekilde korna çalan sürücülere de aynı cezanın uygulanacağını bildirdi.
Yaz mevsiminin gelmesiyle düğün, nişan, sünnet ve buna benzer törenler de artmaya başladı. Bir taraftan eğlence yapılırken diğer taraftan başkalarını rahatsız edecek gürültülere karşı İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir'den uyarı geldi. Aydemir, gelin araçlarına yapılan süslemeden şehir içinde başkalarını rahatsız edecek şekilde çalan kornaya varıncaya kadar vatandaşlara uyarılarda bulundu. Araç süslemelerinde plakanın kısmen yada tamamının kapatıldığı, halkın huzurunu, güvenini bozacak şekilde trafik kurallarının ihlal eden sürücülere rastlandığını hatırlatan İl Emniyet Müdürü, düğün konvoylarında bu şeklide araç kullanan sürücü görüldüğünde aracın polis ekipleri tarafından durdurularak gerekli ceza işleminin yapılacağını duyurdu. Aydemir, 2918 Karayolları Trafik Kanunu'nun 23 Maddesi gereği, araçları tescil, trafik, ve tescil plakaları araç üzerinde ve uygun durumda bulundurmadan trafiğe çıkarmak suçundan sürücüye 49 TTL para cezası uygulanacağını belirtti.

Aydemir, düğün merasimi gibi kutlamalarda sürücülerin özelikle geceleri başkalarını rahatsız edecek şekilde yüksek sesle araç kullanmaları ve korna çalmaları, sabahları sınava gidecek öğrencileri, evlerde yaşlı hasta veya uykudaki vatandaşları rahatsız ettiğinden dolayı da aynı cezanın uygulanacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious