Gelin ata binmek isterse...

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Konya'da nikahtan sonra ata binmek istediğini söyleyen gelin ile karşılaşan düğün salonu sahibi, evlenen çiftler için isteğe bağlı olarak at ve limuzin hizmeti vermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yakalışık bir yıldır müşterilerine limuzin hizmeti veren bir işletme, gelin bir müşterisinin ısrarı üzerine başlattığı at hizmeti büyük ilgi görüyor.

Konya'da bir düğün salonu başlattığı bir uygulama gelinlerin isteğine bağlı olarak at veya limuzin ile birlikte mutluluğa ilk adım atmaları için hizmet veriyor. Bir yıl önce başlattığı bir uygulama ile aldığı limuzin ile müşterilerine hizmet vermeye başladığını belirten Kardelen Düğün Sarayı sahibi Abdurrahman Akay, limuzinle beraber müşteri sayısında artış olduğunu ifade etti. Ancak son bir kaç ay içinde ekonomideki dalgalanmaların da etkisi ile düğün sayısında önemli düşüşlere neden olduğunu kaydeden Akay, müşterilerinin isteği üzerine internet üzerinden canlı yayın hizmeti başlattıklarını buna rağmen istenen sonuca ulaşamadıklarını ifade etti.

Düğünlerini salonlarında yapan müşterileri için bir çok hizmeti başlattıklarını söyleyen Akay, uygulamaları arasında değişik tatlılarla beraber, istenmesi durumunda Avrupa mutfağınadan yemekler hazırlandığını, sinevizyon, havai fişek gibi hizmetlerini vermeye başladıklarını dile getirdi. Tüm bu hizmetri müşterileri memnun etmek için yaptıklarını belirten Akay, zaman zaman farklı isteklerle de karşılaştıklarını söyledi.

Düğün salonunda gelin bir müşterisinin at binmek istemesiyle karşılaştığını, ilk olarak gelinin şaka yaptığını zannettiğini aktaran Akay,"Gelin bir müşterimiz 'Ben limuzine binmek isitemiyorum. Ata binmek istiyorum' dedi. Bende şaka yaptığını zannettim. Ancak ısrar edince şaka olmadığını anladım. Hemen yakın bir yerden at kiralayarak müşterimizin bu isteğini yerine getirdik. Daha sonra bu uygulamayı sürekli hale getirdik. " dedi.

Düğün salonumuzun önünde bir yanda at dururken diğer yandan da limuzinin durduğunu kaydeden Akay, "Müşteri hangisine binmek isterse onu getiriyoruz." şeklinde konuştu..

Ata binmek iseteyen Filiz Yıldız isimli bir gelin, ücretsiz olarak düğün solonunun ata binme hizmeti verdiğini öğrenince müstakbel eşini ikna etmek için uğraştığını söyledi. Düğünden sonra süslenen ata binme zamanı geldiğinde ilk önce çekimser davranan Yıldız eşi ve düğün salonu görevlisinin yardımı ile ata binerek tur atıyor.

Daha önce Türk gelinlerinin ata binerek dağmat evine gittiklerini belirten Yıldız,"Eskiden ninem anlatırdı. Kendisi evlendiği zaman ata binmiş. Ben de çok merak ediyordum. Böyle bir uygulama oluduğu öğrenince ata binmek istedim. İlk başta attan korktum ancak binince çok güzel olduğunu anladım. Çok zevkliydi. Tüm gelinlere tavsiye ediyorum."şeklinde konuştu.

Aynur Özdemir ise, düğünden sonra limuzine binmek istediğini belirterek eşi Muhammet Özdemir ile limuzinle gezindiğini ifade etti. Eşi Muhammet Özdemir'in ısrar etmesi üzerine ise ata bir türlü binmeye cesaret edemeyen Aynur Özdemir, Damat Özdemir'i ata bindirerek atı yularından çekti.

Gelin Özdemir, "Ben attan korkarım. O yüzden ata binmeyi sevmem. Ancak herkes arabaya bindeği için ben limuzinle gezmeyi tercih ettim. Gerçekten de zevili oldu." diyerek duygularını aktarıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious