Gelin-görümce hapis yatacaklar!

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

160 kilogram eroin ile birlikte yakalanan gelin ve görümcenin yargılandığı davada karar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği Hasan Dağı operasyonu kapsamında 160 kilogram eron ile birlikte suç üstü yakalanan Ebru Erşahin ile görümcesi Perihan Erşahin'in davasında karar çıktı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu yargılanan gelin Ebru Erşahin'e 9 yıl 4 ay 15 gün, görümce Perihan Erşahin'e ise 5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, Perihan Erşahin'in tutukluluk halini göz önünde bulundurarak tahliyesine karar verdi.

"Teşekkül halinde uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan tutuksuz yargılanan Fariuk Uğur, Suat Kemancı ve Turan Erşahin'e 9 yıl 4 ay 15'er gün hapis cezası verilirken, Sultan Süleyman Karakaş ve Mehmet Tarkul'un beraatine karar verildi.

İstanbul Küçükçekmece'de Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir ihbar üzerine düzenledikleri operasyonda Ebru Erşahin ve Perihan Erşahin, 160 kilogramlık eronile yakalanmıştı. Atölyede hazırlanan eronilerin Hollanda'ya gönderilmek üzere paketlendiği öğrenilmiş, konuyla ilgili 7 kişi göz altına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious