Gelini eve bırakıp, damatlığıyla maça koştu

  • Giriş : 18.06.2007 / 12:20:00

Forvet oyuncusu 19 yaşındaki Fırat Kunduz, evlendiği gün gelin Gülsüm Şahin’i eve bıraktıktan sonra maça çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivas’ta amatör kümede mücadele eden Abdulvuhabigazispor’da Futbol oynayan forvet oyuncusu 19 yaşındaki Fırat Kunduz, evlendiği gün gelin Gülsüm Şahin’i eve bıraktıktan sonra maça çıktı. Bir de gol atan damat, maç bitiminde formasıyla gelinin yanına döndü.
Alibaba Mahallesi'nde yaşayan İbrahim- Mercan Kunduz çiftinin 4 çocuğundan 2’ncisi olan Fırat Kunduz, 6 yıldır arkadaşlık yaptığı Orhangazi Mahallesi'nden 19 yaşındaki Gülsüm Şahin'le evlendi. Geçen cuma günü öğleden sonra düğünleri başlayan çiftin, Cumartesi akşamı yapılan kına gecesine gelen Kulüp Başkanı Gazi Daş ile Teknik Direktör Metin Özkoçak, damat Fırat Kunduz’a, “Yarın çok önemli maçımız var, sana da ihtiyacımız var. Maça gelebilir misin?'' dedi. Bu teklifi düşünmeden kabul eden damat Fırat Kunduz, “Böylesine önemli bir karşılaşmada sizleri ve arkadaşlarımı yalnız bırakamam. Yarın gelini indirdikten sonra hemen gelirim'' diye yanıt verdi.

SON DAKİKADA GOL ATTI
Dün yapılan düğünün ardından gelini eve bırakkan Fırat Kunduz, damatlıklarını çıkarmadan gelin arabasıyla Sivas- Erzincan karayolunda bulunan Paşa Çayırı Spor Tesisleri'ne gitti. Fırat Kunduz damatlıklarını kulübede çıkararak kulübünün 9 numaralı formasını giydi. Sivas 1’inci Amatör kümede mücadele eden Abdulvuhabigazispor ile Türk Telekomspor arasında oynanan karşılaşma büyük çekişme içinde geçti. Karşılaşma Türk Telekomspor’un 2-1 üstünlüğü ile devam ederken 90’ıncı dakikada damat Fırat Kunduz’un atığı golle karşılaşma 2-2 sona erdi. Bu güne kadar toplam 4 gol atan Kunduz, bu karşılaşmada atığı golle gol sayısını 5’e çıkırdı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte takım arkadaşları damat Kunduz’u omuzlarına alarak ‘En büyük damat bizim damat’ diye slogan attı.

FORMAYLA GELİNİN YANINA DÖNDÜ
Karşılaşma sonrası Fırat Kunduz oyanadığı 9 numaralı formayı üzerinden çıkarmadan hemen gelin Gülsüm Şahin’in yanına gitti. Damatlıkla giden eşini evde formasıyla karşısında gören gelin Gülsüm Şahin, “Biz eve geldikten sonra ‘benim çok önemli bir maçım var. Ben maça gidiyorum’ dedi. Ben de izin verdim'' diye konuştu. Damat Fırat Kunduz ise şunları anlattı; “Düğünüm vardı. Akşam başkanımız ve teknik direktörümüz kına geceme geldi. ‘Yarın çok önemli bir maçımız var. Gelebilir misin’ diye sordular. Ben de böyle bir günde onları yalnız bırakmamak için kabul ettim. Gelini eve bıraktıktan sonra gidip oynadım. Güzel bir mücadele oldu. Mutluyum. Gol atığım için iki mutluluğu bir arada yaşadım.'' Kulüp başkanı Gazi Daş ise, “Biz de kulüp olarak onu kutluyoruz ve takımı yanlız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yaşantısında mutluluklar diliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious