Gelmeseydiniz, 3 kişiyi daha öldürecektim

Gelmeseydiniz, 3 kişiyi daha öldürecektim.10123
  • Giriş : 03.06.2009 / 23:22:00

3 saat erken geldiniz, üç kişiyi daha öldürecektim! Ailesini katleden canavar polisi görünce böyle dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'da ailesinden 8 kişiyi katleden Murat Yüksel'in polisi karşısında görünce “3 saat erken geldiniz” dediği ortaya çıktı. Adana canavarı, eşine yazdığı 9 sayfalık veda mektubunda da daha önce birlikte çalıştığı minibüs durağındaki 3 kişiyi de öldüreceğini söylemiş...

İŞledİĞİ vahşetle Türkiye'yi sarsan Murat Yüksel, 3 kişiyi daha öldürmeyi planlıyormuş! Cinayeti 1.5 saat gibi kısa bir sürede çözüp evin büyük oğlunun izini süren polisler, katil zanlısını evinde ele geçirmişti. Yüksel'in polisi karşısında görünce söylediği ilk sözler, “3 saat erken geldiniz. Çocuğum okuldan geldikten sonra parka götürüp gezdirecektim. Gönlünü alıp veda edecektim. Daha sonra da nenemin mezarına gidip intihar edecektim” oldu.

'Herkesi Ali öldürdü'

38 yaşındaki Murat Yüksel'in, eşi Nesrin'e hitaben yazdığı 9 sayfalık veda mektubu da ilginç iddialar ve katliam sırasında failin psikolojik durumunu ortaya koyan satırlarla dolu. Mektuptaki bazı cümlelerde kardeşi Ali'nin ailenin 7 ferdini öldürdüğünü, onu da kendisinin kazayla öldürdüğünü ileri süren Murat Yüksel, birlikte çalıştığı duraktaki 3 kişiyi de öldüreceğine yer veriyor. İşte mektuptan bazı çarpıcı satırlar:

'İhaneti gördüm!'

“...Hayatta 'tonla para kazanmayı' değil, alın teriyle çalışarak mutlu bir aile kurmayı hedefledim. Çok mu ayıptı, çok mu abesti, düzenli bir gelir, iyi kötü bir araba, oğlumu büyütüp, bahçesinde kovalayıp oynayacağım, iki tane tavuk besleyeceğim bir ev. Hayale bak, ne b.k yemişim de böyle bir hayale dalmışım.”

'Bu bir aile faciası'

”Fakat heyhat, tren devrildi. Ve ihaneti gördüm, beni arkamdan ve içten vurdular. Benim kazanıp da ortaya koyduğum üç beş mal (Nalan ve Ali) ve egoları (İbrahim, Günay, Ali, Nalan) için yılmadım. O köpeklere bulaşmadım ve sıfırdan başladım. Sonuçta elde ne var! Aile faciası... Bildiklerin ve bilmediklerinin hepsinin cezasını vereceğim.”

Neşet KARADAĞ/ADANA: Tüm ailenin ruh sağlığı bozuk

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Ruh Sağlığı ve Hastalıklar Hastanesinde yaptığı incelemede, farklı tarihlerde zanlı ve baba İbrahim Yüksel'in “şizofren”, kardeşi Ali Yüksel'in “ağır şizofren”, anne Güney'in “depresyon” tedavisi gördüğü tespit edildi. Ailenin sağ kalan tek ferdi Handan Yüksel ise hastanede “manik atak, iki uçlu mizaç bozukluğu” teşhisiyle tedavi görüyor.

'Benliği ezilmiş'

Yazı bilimi 'grafoloji' uzmanı Psikiyatrist Dr. Nursu Marmara, Yüksel'in el yazısını analiz etti: “Bu baskın, açık ve direkt bir yazı. Kendini küçük ve güvensiz hissediyor. Benliği ezilmiş bir egoya sahip. Duygusal ilişkilerinde dengesiz. Kendini anlatabilmek için aşırı patlamalar gösterebilir. Paranoid bir hastalığı varmış gibi göründü bana.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*