Genç, Askere gitmeden 15 gün önce nişanlanmış

Genç, Askere gitmeden 15 gün önce nişanlanmış.17700
  • Giriş : 10.05.2008 / 17:00:00

Serhat Genç, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerce bir karakola düzenlenen saldırıda şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkari'de şehit edilen Serhat Genç'in Antalya'nın Güvenlik mahallesindeki evinde anne ve babasıyla yakınları, acı haberle birlikte yasa büründüler.

Annesi Gönül Genç'in ev hanımı, babası Mehmet Genç'in bir otelde mobilya ustası, 15 yaşındaki kardeşi Serhan'ın da lise öğrencisi olduğu öğrenilen Serhat Genç, geçtiğimiz şubat ayında askere alındı.

Eğitimini tamamladıktan sonra Ankara'daki bir birliğe gönderilen Serhat Genç'in, geçici görevle Hakkari'ye gönderildiği, Serhat Genç'in dün annesine cep telefonu mesajı göndererek, “Anne, Hakkari'ye geldim. Birliğime ulaştım. Rahatım iyi” dediği belirtildi.

Anne Gönül Genç, gazetecilere gözyaşları arasında, “Vatan sağ olsun. Sarı oğlum gitti. Kaderde şehit annesi olmak da varmış” derken, baba Mehmet Genç de, “İki oğlum var. Biri şehit oldu. Diğer oğlumu da askere gönderirim. Gerekirse gider, teröristlere karşı kendim savaşırım” diye konuştu.

Şehit jandarma er Serhat Genç'in cenazesinin yarın öğleyin Muratpaşa Camisinde düzenlenecek törenden sonra defnedileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious