Genç, bazı vekillerin kendisini tehdit ettiğini iddia etti

Genç, bazı vekillerin kendisini tehdit ettiğini iddia etti.10113
  • Giriş : 24.01.2008 / 14:59:00

Bağımsız Milletvekili Genç: ''Bazı milletvekilleri Genel Kurul'da konuşmamam için beni tehdit ediyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM Genel Kurulunda konuşma hakkının, iktidara mensup milletvekillerince engellenmeye çalışıldığını öne sürerek, ''Bazı milletvekilleri Genel Kurulda konuşmamam için beni tehdit ediyor. Konuyu TBMM Başkanıyla görüşeceğim'' dedi.

Genç, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Genel Kurulun dünkü birleşiminde, ''Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesinin (KEİPA) Ayrıcalık ve Bağışıklıklarına Dair Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısının'' tümü üzerindeki görüşmelerde, konuşma talebinde bulunmasına karşın, birleşimi yöneten Başkanvekili Nevzat Pakdil'in kendisine söz vermediğini ileri sürdü.

''(BEYNİMİZİN TASI ATIYOR) DEDİ''

Başkanvekili Pakdil'in tutumunu eleştiren Kamer Genç, konuşma talebinde ısrar ettiğinde ise AK Parti'li milletvekillerinin zaman zaman yanına gelerek, kendisini tehdit ettiklerini iddia etti.

Genç, ''Bu tavırları devam ederse, mecburen Güney Kore'deki, Japonya'daki parlamentolarda olan kavgaların örneğini TBMM'de göreceksiniz. Dün, Balıkesir Milletvekili yanıma geldi, 'Beynimizin tası atıyor' dedi. 'Atıyorsa, ne yapacaksan yap' dedim. Meclis Başkanı'nı görev yapmaya davet ediyorum'' diye konuştu.

Bağımsız Tunceli Milletvekili Genç, çok ciddi bir saldırı karşısında olduğunu, bir milletvekili olarak yasama faaliyetinde bulunmasının, ''Cebir ve şiddetle'' engellendiğini öne sürdü.

Konuyu TBMM Başkanıyla görüşeceğini, bu amaçla Köksal Toptan'dan randevu talep ettiğini anlatan Genç, ''Bunlar, majeste muhalefeti mi istiyorlar
karşılarında?'' diye sordu.

''Ben buraya maaş alıp, oturmak için gelmedim'' diyen Kamer Genç, Türkiye'nin çözülmesi gereken bir çok önemli sorununun olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious