Genç avukata kurşun yağdıran kişi yakalandı

Genç avukata kurşun yağdıran kişi yakalandı.8144
  • Giriş : 30.01.2009 / 12:08:00

Tekirdağ'da arkadaşlık tekliflini kabul etmeyen avukata kurşun yağdıran çılgın aşık, İstanbul'da yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ'da zeytin ticareti yapan Güher Kurar, bir arkadaşının icra davasında bir yıl önce avukatlığını yapan 28 yaşındaki Başak Küçükgüven ile tanıştı. Tanışmanın ardından Başak'a aşık olan Kurar duygularını geçen ay genç kıza açtı. Ancak Başak, Kurar'ın bu teklifine olumsuz yanıt verdi. Aşkından vazgeçmeyen Kurar ise her fırsatta Başak'a teklifini yineledi.

İddiaya göre önceki akşam avukatın yaşadığı eve giden çılgın aşık kapıyı kırarak içeri girdi. Evde Başak K.'ye duygularını tekrar anlatan Kurar yine olumsuz yanıt alınca çılgına döndü ve belindeki tabancayı çıkararak, 'Ya benim olacaksın yada toprağın' dedikten sonra ateş etmeye başladı. Çılgın aşığın silahından çıkan 6 kurşundan 3'ü Başak'ın vücudunun çeşitli yerlerine isabet etti. Silah sesi üzerine torunun yanına koşan babaanne Nazife K.'nin de sağ bacağına 1 kurşun değdi. Çılgın aşık ise olayın ardından apartmandan hızla çıkarak kaçtı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri avukat ve babaannesini ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sol el, kasık ve bacağından yaralanan ve iç kanaması bulunan genç avukat, yapılan ilk müdahalenin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.

Olayın ardından kaçan çılgın aşık Güher Kurar, İstanbul Fatih'te polisin yaptığı teknik takip sonucu yakalandı. Fatih Asayiş Büro Amirliği Ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilen Kurar'ın Tekirdağ emniyetine teslim edileceği öğrenildi.

Bu arada Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Sadi Sun Yoğum Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Başak'ın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Başak'ın yanından bir an olsun ayrılmayan babası Osman Küçükgüven, olay günü evde olmadığını belirterek, "Bu genç olay günü kapıyı kırarak içeri girmiş ve kızımla annemin üzerine kurşun yağdırmış. Daha önce benimle konuşmuş ve kızımı istemişti. Ben rencide olmasın diye genci kibarca reddettim. Şahsın annesi de bir defa eşimin yanına gelip konuşmuş ve o da olumsuz cevabımızı almıştı. Zaten kızımdan da red cevabını alınca böyle bir şeye kalkıştı herhalde." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*