Genç Barış'ın büyük hedefleri

Genç Barış'ın büyük hedefleri.13890
  • Giriş : 26.12.2008 / 11:07:00

Trabzonspor'un genç oyuncusu Barış Memiş, hedefinin uzun yıllar Trabzonspor formasıyla mücadele etmek ve bu forma ile şampiyonluk yaşamak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Barış Memiş, yaptığı açıklamada, sezona 23 yeni transferle başladıklarını ve bir uyum dönemi geçirdiklerini belirterek, ''Yeni bir takımın bu kadar kısa bir zamanda liderle aynı puanda olabilmesi bence gelecek için büyük bir kazanç. Ligi zirvede bitirmemiz sevindirici'' dedi.

Ligin ikinci yarısının çok daha zorlu geçeceğini ifade eden Barış Memiş, ''Ancak, biz çok iyi bir takımız. Trabzonspor, her zaman lige şampiyonluk hedefiyle başlar. Kimse 'şampiyon olmayacak' gözüyle bakmaz. Biz de bu hedefi gerçekleştirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Doğup büyüdüğü kentin formasını giymenin kendisine büyük onur verdiğini ifade eden Barış Memiş, şunları söyledi:

''Ailem de bana büyük destek veriyor. Bu takımın 61 numaralı formasıyla, topa vurmak, gol atmak, o sevinci yaşamak inanılmaz gurur verici. Hedefim uzun yıllar Trabzonspor forması altında mücadele etmek ve şampiyonluk yaşamak. Şampiyonluk yaşadıktan sonra her şeye daha iyi gözle bakabilmek için Avrupa'da oynamam gerektiğini biliyoruz. Bu hedeflerimi gerçekleştirmek için elimden geleni yapacağım.''

-''İKİNCİ YARI DAHA İYİ BİR BARIŞ MEMİŞ''-

Barış Memiş, kendi performansıyla ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı:

''Geçtiğimiz sezonki performansımın ardından bu sezon için camianın benden beklentileri daha da artmıştı. Ben de bunun bilincindeydim. Ancak ligin ilk yarısında bir türlü benden beklenen performansı ortaya koyamadım. Hocam bana, (hiçbir zaman seni kaybetmeyeceğim, sana güveniyorum) dedi. Ona çok teşekkür ediyorum. Beni son iki maç oynattı. Bursaspor maçında kendime güvenim geldi. İkinci maç daha iyi oynadım. İnşallah ikinci yarıda eksiklerimi kapatıp üstüne koyarak çok daha iyi bir Barış Memiş izlettiririm. Benden beklentileri biliyorum. Bu beklentilere en iyi şekilde karşılık vereceğim.''

Trabzonspor'da disiplin olarak kendisine Song'u örnek aldığını kaydeden Barış Memiş, Yattara'nın da çok yetenekli bir oyuncu olduğunu ifade etti.

Barış, taraftarların daha sağduyulu olması gerektiğini kaydederek, ''Çünkü biz onların futbolcusuyuz. Trabzonlu futbolcu bir hata yaptığında hemen ayaklanılmamalı, onlara destek olmak gerek. Yeni bir takımız ve desteğe ihtiyacımız var. Taraftarların desteği ile inşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşırız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*