Genç bir kadının kulak yoluna kene yapıştı

Genç bir kadının kulak yoluna kene yapıştı.12095
  • Giriş : 06.07.2007 / 00:21:00

Aksaray'ın Akçakent kasabasında tarlada çalışan genç bir kadının kulak yoluna kene yapıştı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kene teşhisi doktorlar tarafından onaylanınca, genç kadın acilen Ankara numune hastanesine sevk edildi.

Akçakent kasabasında tarlada çalışan Seyhan Dinke (23), üç gün önce kulağı kaşınmaya başladı. Yakınlarına başvuran genç kadın kulağında bir şey olmadığını söylenmesi üzerine tarladaki işine geri döndü. Ancak aradan geçen sürede kaşıntı ağrıya dönüştü ve Seyhan Dinke hemen Akçakent sağlık ocağına giderek kulağını muayene ettirdi. Burada doktorların teşhisi çok ilginç oldu ve kulağında kene olduğu söylenerek hemen Aksaray devlet hastanesine sevk edildi.

Aksaray Devlet Hastanesinde Uzman Doktorlar Seyhan Dinke'nin kulak yoluna kene yapıştığını doğruladı ancak Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığını olup olmayacağı konusunda bilgi sahibi olmadığı için müdahalenin sakıncalı olabileceğini söyledi. Yanlış müdahalenin ölüme kadar gidebileceğini söyleyen doktorlar, kadını Ankara Numune Hastanesi'ne sevk ederek, zaman kaybetmeden Ankara'ya gitmesini önerdi.

Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığını yaygın olduğunu hatırlatan uzmanlar, yanlış bir müdahalede kenedeki virüsün kana karışıp ölümle bile sonuçlanabileceğini hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious