Genç gazeteci Yücel kansere yenildi

Genç gazeteci Yücel kansere yenildi.10112
  • Giriş : 09.06.2009 / 09:46:00
  • Güncelleme : 09.06.2009 / 09:45:45

Gerçek Hayat dergisinin genç yazı işleri müdürü Faruk Yücel, uzun süredir tedavi gördüğü kanser hastalığından hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

1983 İstanbul doğumlu olan Faruk Yücel gazeteciliğe yerel gazetelerde başladı. İmam Hatip Lisesi mezunu olan Yücel, uzun bir süre Bu Yaka dergisini çıkardı. Daha sonra Gerçek Hayat dergisinde muhabir olarak başladı. Muhabirken İSKİ'ye memur olarak geçti.

Ancak içindeki gazetecilik aşkını durduramadı ve tekrar Gerçek Hayat dergisine başladı. Yaklaşık bir yıldır da derginin yazı işleri müdürlüğünü yapıyordu.

Yücel'in www.yazihane.org isimli bir internet sitesi vardı. Duygu ve düşüncelerini bu sitesinde dile getirirdi. Edebiyat dünyasını yakından takip ederdi. Şiir ve hikayeler yazardı. Ünlü edebiyatçıların dizinin dibinden ayrılmazdı. Bunlardan birisi de Ali Ayçil'di. Onun için "üstadım" derdi.

Yücel, hayat doluydu. Ömrünün en verimli çağında ölüm aldı O'nu aramızdan. Arkadaşları kendisini imrenerek izlerdi. Hiç bir zaman negatif enerji yaymadı çevresine, hep pozitifti, hayat doluydu. Kanser tedavisi görürken bile yüzü hep gülerdi. Hastalığıyla kimseyi üzmek istemezdi. O sancılı, ağır kemoterapilerden çıkarken bile yüzündeki tebessüm eksik olmazdı. Aslında çok acı çekiyordu. Fakat O bunu belli etmezdi. Acısını içinde yaşadı.

Kanser olduğunu duyan herkes ilk başta inanmak istemedi.

En çok da eşi üzülmüştü. Kahrolmuştu. Evliliğin üzerinden bir kaç ay geçmeden eşinin kanser olduğunu öğrendi. Fakat O sonuna kadar Faruk'un yanında kaldı. Büyük bir sabır gösterdi.

Ancak kanser herkesi yendiği gibi Faruk'u da yendi. Doktorların karşısında çaresiz kaldığı bu hastalık, Faruk Yücel kardeşimizi genç yaşında aramızdan aldı.

Eğer kaderde ölüm varsa elbette bir şeyler vesile olur. Faruk kardeşimizin vakti buraya kadarmış.

Kanser hastalığı en ağır hastalıklardan. İnşallah yaşadığı acılar günahlarına kefaret olur. Allah rahmete eylesin. Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin.

Cenazesi yarın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğle namazını mütakip toprağa verilecek..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*