Genç kaleci kalp krizi geçirdi

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Selimiye Spor Kulübünün genç takımı kalecisi Emre Aydın (15), antrenmandan sonra sokakta fenalaşarak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genç kalecinin kalp krizinden öldüğü sanılırken doktorlar, kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsi sonrası tespit edilebileceğini söyledi.
Alınan bilgiye göre, Selimiye Spor Kulübü'nde 6 yıldır Futbol oynayan ve son olarak da 14-16 yaş takımının kaleciliğini yapan Cumhuriyet Lisesi öğrencisi Emre Aydın, sabah takımı ile birlikte Selimiye Stadı'nda idmana çıktı. Yaklaşık 2 saat süren idmanın ardından arkadaşıyla gazozuna ayak tenisi oynayan Emre Aydın, oyunu kazanınca arkadaşından kazandığı gazozu almak için stadın dışında bulunan bakkala gitti. Gazozlarını alarak stada doğru yürüyen 2 arkadaştan Emre Aydın, olduğu yerde yığılıp kaldı. Çevredeki vatandaşların Özel Selimiye Hastanesi'ne haber vermesi üzerine hastaneden gelen doktorlar Emre Aydın'a olay yerinde müdahale etti. Tüm müdahalelere rağmen genç kaleci kurtarılamadı. Genç kalecinin cansız bedeni, Özel Selimiye Hastanesi'ne getirildi.

Acı haberi alan Emre Aydın'ın annesi, hastane önünde feryat ederek uzun süre gözyaşı döktü. 2 çocuğundan küçüğünü kaybeden ve özel bir hastanede temizlik işçisi olarak görev yapan baba Ahmet Aydın, çocuğunun top oynamasına başından beri karşı olduğunu belirterek, "Oğlum Beşiktaşlıydı. En büyük hayali bir gün Beşiktaş'ın kalesini korumaktı. Cordoba'yı çok beğenirdi. Bana 'baba ben ekmeğimi toptan çıkaracağım' derdi. Çok sevdiği top sonu oldu" dedi.

Genç kalecinin antrenörü Semih Özü ise, Emre'nin çok başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, "Üst üste 3 sene şampiyonluk yaşadı. Geleceği çok parlaktı. En büyük hayali futboldan para kazanıp ailesine bakmaktı." diye konuştu.

Emre ile aynı takımda oynayan arkadaşları da, belediyeden sağlık raporunu kolaylıkla aldıklarını belirterek, "doktor bize bir şeyiniz var mı? diye soruyor. Biz de olmadığını söyleyince sağlam raporunu veriyorlar. Hiçbir teste sokmuyorlar." diyerek doktorlardan şikayetçi oldu. Genç kalecinin arkadaşları ayrıca, olay yerinde yığılıp kalan Emre'ye çevrede bulunanların ilk anda tinerci diye yardım etmek istemediklerini de öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious