Genç kız evlenmek istemeyen sevgilisi öldürdü

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

ORDU’da 20 yaşındaki Hasret Özkan, evlenme teklifini kabul etmeyen 2 yıllık sevgilisi 23 yaşındaki Seçkin Yüksel’i bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir gözü protez olan genç kız kasa sürede yakalandı.

Dün akşam Sahil Caddesi’nde meydana gelen olayda, Ordu Devlet Hastanesi’nde sekreter Hasret Özkan, buluştuğu sevgilisi Ordu Belediyesi’nde zabıta memuru Seçkin Yüksel'e “2 yıldır birlikteyiz. Adım kötüye çıktı. Artık evlenelim” diye sitem etti. Yüksel olumsuz yanıt verince tartışma çıktı. Çantasındaki bıçağı çıkaran Hasret Özkan, sevgilisi Yüksel'in göğsüne ve sırtına iki kez saplayarak olay yerinden kaçtı.

Kanlar içinde yere yığılan Seçkin Yüksel'i sahil yolunda devriye gezen polis farketti. Ordu Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Yüksel'in aşırı kan kaybettiği belirlendi. Talihsiz Yüksel, kendisini hastaneye kaldıran polis memuru Ali Çakır’ın kan vermesine rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, görgü tanıklarının ifadesinden yola çıkarak görme yeteneği olmayan sol gözünde protez bulunduğunu belirlediği Hasret Özkan'ı, olay yerine 1 kilometre uzakta dolaşırken yakalayarak gözaltına aldı.

Özkan ifadesinde, kendisinin evlenme vaadiyle kandırıldığını ileri sürerek, “Onunla cinsel ilişkiye de girdim. Benimle evlenecekti. 2 yıldır birlikte çıkıyoruz. Oturduğum semttede herkes bu ilişkimizi biliyordu. Bu yüzden Seçkin’e ‘Artık evlenelim. Ben genç bir kızım. Adım mahallede bekar bir erkekle geziyorum diye kötüye çıkmaya başladı’ dedim. Ancak o beni tersleyip, evlenemeyeceğimizi söyledi. Ben de kendimden geçtim. Çantamda taşıdığım çakıyı 2 kez sapladım. Ancak o anı tam hatırlayamıyorum. Sonra korkup kaçtım” dedi.

Hakkındaki yasal işlemler tamamlanan Hasret Özkan bugün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Efirli Cezaevine gönderildi.

Sevgili kurbanı Seçkin Yüksel ise bugün Orta Camii’de öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında gözyaşlarıyla merkez mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye DSP’li Belediye Başkanı Seyit Torun, başkan yardımcıları Cengiz Okur ve Birol Yılmaz ile mesai arkadaşları da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious