Genç kız ormanda ölü bulundu

  • Giriş : 02.04.2007 / 00:00:00

Manisa'da ormanlık alanda ölü bulunan genç kız cesedinin, ‘hırsızlık’ suçundan sabıkalı 26 yaşındaki Yeliz Yavuz'a ait olduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yavuz'un cesedi, ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Dün saat 13.00 sıralarında devriye görevi yapan jandarma ekipleri, İzmir- Manisa karayolu Karakoca Köyü yol ayrımındaki ormanlık alandaki 10 metrelik uçurumda, altında eşofman üzerinde ise evde giyilebilecek incelikte kıyafetler bulunan ve ayakkabıları olmayan bir genç kız cesediyle karşılaştı. Savcı ve jandarmanın yaptığı incemede, üzerinden kimliğini belirtir bir belge çıkmayan genç kızın boynunun kırık olduğu belirlendi. Ceset, parmak izleri alındıktan sonra, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp kurumu Morgu'na kaldırıldı. Parmak izlerinin yapılan araştırmada, ölenin ‘hırsızlık’tan sabıkalı Yeliz Yavuz olduğu belirlendi.

Jandarma yetkilileri, Yavuz'un üzerindeki kıyafetlerden yola çıkarak yaptıkları değerlendirmeyle, evinde öldükten veya öldürüldükten sonra cesedinin ormanlık alandaki uçurumdan atılmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu belirtti.

Yavuz'un son görüştüğü kişilerin belirlenmesine çalışıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious