Genç kız psikopat mı?

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Annesini öldüren genç kızın küçükken psikolojik travma yaşamış olabileceği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Psikolog Neslihan Bolat, kız çocuklarının büyümesi sırasında babanın daha etkili bir faktör olduğunu belirtti. Bolat, erkek çocuklarda tam tersi olduğunu ve annenin daha etkili olduğunu dile getirdi. Kız çocuklarının genellikle anneleriyle zıtlaştığını söyleyen Bolat, bu olayda da annenin kızını incitici bir şey yapmış olabileceğini, büyümesi sırasında yaşadığı olaylarla ilgili bir faktör olabileceğini kaydetti. Anne-kızın sürekli kavga etmesinin sorunların habercisi olduğunu vurgulayan Bolat, kızın geçmiş yaşantısında büyük bir psikolojik travma geçirmiş olabileceğini bildirdi.

Psikolog Faik Özdengül ise kız çocuğunun böyle davranmasında kişilik bozukluğu veya psikotik sorunların etkili olabileceğini anlattı.

Olay, Konya'nın Ereğli ilçesine bağlı Eti Mahallesi Köselek Köprü Caddesi'nde bulunan bir evde yaşanmıştı. Saba. S., isimli genç kız, birlikte yaşadığı annesi Emine Özdamar'ı boğarak öldürdüğünü itiraf etmişti. Olaydan sonra 8 arkadaşını çağırıp annesinin cesedini gizlediği öne sürülen Saba S. polise veriği ifadede annesiyle sürekli kavga ettiklerini belirtmişti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious