Genç kız ve annesi korumaya alındı

Genç kız ve annesi korumaya alındı.16693
  • Giriş : 14.06.2009 / 14:22:00

Siirt'teki akıl almaz olayın ardından genç kızın annesi ve kardeşi koruma altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siirt'te yerel radyoda çalışan erkek arkadaşını ziyarete gittiği sırada yakınlarının saldırısına uğrayınca, 6. kattan atlayan ve kaldırıldığı hastaneden ambulansa bindirilirken yakınları tarafından 5 yerinden bıçaklanan genç kızın annesi ve erkek kardeşi, Siirt Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, sevk edildiği Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesi devam eden 17 yaşındaki N.E'nin annesi E.E ile 12 yaşındaki erkek kardeşi S.E'nin Siirt Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alınması için savcılık şifahi talimat verdi.

Talimatın ardından Siirt Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koruması altına alınan anne E.E ile erkek kardeş S.E'nin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı bir kuruluşa yerleştirildiği, Diyarbakır'daki tedavisinin tamamlanmasının ardından N.E'nin de Siirt Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınacağı öğrenildi.

OLAY

Yerel radyoda çalışan erkek arkadaşını ziyaretinde yakınlarının saldırısı üzerine 6. kattan atlayan N.E, Siirt Devlet Hastanesinden sevki sırasında ambulansa bindirilirken, yakınları tarafından 5 yerinden bıçaklanmıştı. N.E, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Siirt'te yerel radyoda çalışan erkek arkadaşını ziyarete gittiği sırada yakınlarının saldırısına uğrayıp, 6. kattan atlayan ve kaldırıldığı hastaneden ambulansa bindirilirken 5 yerinden bıçaklanan kızın sevk edildiği Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi sürüyor. Güres Caddesi'ndeki bir apartmanda faaliyet gösteren yerel radyoda çalışan erkek arkadaşı Ö.F.E'yi ziyaretinde yakınlarının saldırısı üzerine 6. kattan atlayan ve Siirt Devlet Hastanesinden sevki sırasında ambulansa bindirilirken, yakınları tarafından 5 yerinden bıçaklanan N.E'nin DÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesi devam ediyor.

GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Sait Alan, AA muhabirine, dün hastanelerine getirilen N.E'nin iç kanama nedeniyle ameliyat planladıklarını, ancak daha sonra buna ihtiyaç kalmadığını söyledi. Şuan yoğun bakım ünitesinde olan hastanın şuurunun açık olduğunu ifade eden Alan, "Ancak hastamızın vücudundaki ciddi kırıklar nedeniyle hayati tehlikesi sürüyor. Durumunu takip ediyoruz. Ayrıca hastanın can güvenliği nedeniyle yoğun bakım ünitesinin girişinde gerekli güvenlik önlemi alındı"dedi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişiden genç kızın ağabeyi A.E'nin (23) tutuklanmış, 4 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*