Genç kıza kaza kurşunu

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

Üniversite adayı genç kız, silahlı saldırıda kaza kurşununa kurban gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genç kızın amcasının oğlu Zafer Aslanoğlu ise vücudunun 4 yerinden yara aldı. Üniversite sınavına hazırlanmak için 2 gün önce dersaneye kaydolan genç kızın cenazesinde mahalleden feryatlar yükseldi. Ailenin tek kızı olan Aslanoğlu'nun acılı yakınları ise cenazede basın mensuplarına saldırdı.

Sebebi henüz belirlenemeyen olayda Murat Taştan (29) ile Ramazan Arıkan (30)isimli saldırganlar, önce Serkan Tütük'ün kullandığı ticari aracı kiraladı. Araçla Eflatun Sokak'a giren katil zanlıları, aracın penceresinden kaldırımlarda sohbet eden mahalle halkının üzerine kurşun yağdırdı.

Kurşunlardan biri üniversite adayı Elif Aslanoğlu'na isabet etti. Olayda yere yığılan genç kız, hemen Samsun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Genç kız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aynı kişiler tarafından 2 ay önce yine silahla yaralanan Zafer Aslanoğlu ise bu kez 4 yerinden kurşunlandı. Aslanoğlu'nun durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olaydan sonra hızla uzaklaşan zanlıların, daha sonra da taksi şöförünün parasını gasp ettiği öğrenildi. Samsun Emniyet Müdürlüğü asayiş ve cinayet masası ekipleri, olayladan sonra firar eden saldırganları arıyor.

Adli Tıp incelemesinden sonra talihsiz kızın cenazesi, öğle saatlerinde Eflatun Sokak üzerindeki evinin önüne getirildi.

Cenazenin gelmesiyle mahalle halkı göz yaşlarına boğuldu. Baba Ahmet Aslanoğlu, kızının naaşını görünce yere yığılırken, anne Mevşure Aslanoğlu, kızının tapudunun üzerine sarılarak ağıt yaktı. Bu sırada genç kızın yakınları, cenazeyi görüntülemek isteyen basın mensuplarına saldırdı.

İlyasköy Camii'ne getirilen Elif Aslanoğlu, öğle namazının ardından Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kızının en büyük hayalinin üniversite okumak olduğunu söyleyen baba Ahmet Aslanoğlu, iki gün önce dersaneye kaydettirdiklerini kaydetti.

Baba Aslanoğlu, "Herkes kapısının önünde oturuyordu. Arabayla gelip birden silahla ateş etmeye başladılar. Kızım kim vurduya gitti. Çocuğum istikbal vaat eden bir çocuktu. Ama sokakta eşkiyalara kimse dur diyemiyor. 15 yaşında çocukların ellerinde hap var. Silah var. Böyle bir memleket olur mu? " diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious