Genç kızı uçuk öldürdü

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

İzmit’te dudağında çıkan uçuğun yüzüne yayılması üzerine hastaneye kaldırılan 19 yaşındaki Neslihan Meriç, mikrobun beynine de sıçraması sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İzmit Lisesi’nden geçen yıl mezun olan ve girdiği sınavlarda başarılı olarak Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne giren Neslihan Meriç’in dudağında yaklaşık 7 ay önce uçuk çıktı. Aradan bir süre geçmesine rağmen uçuğun iyileşmemesi üzerine doktora giden genç kıza enfeksiyon tedavisi uygulandı. Bir süre sonra da uçuk geçti.
Ancak bir süre sonra Neslihan'ın dudağında yeniden çıkan uçuk bu kez yüzüne de yayılmaya başladı. Üniversiteli Neslihan bunun üzerine Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı.

Burada yapılan tahlillerde mikrobun genç kızın beynine de sıçrayıp enfeksiyona neden olduğu belirlendi. Yapılan tedaviye rağmen genç kız kurtarılamadı. Neslihan'ın cenazesi dün İzmit'te gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygumlama Hastanesi yetkilileri, Neslihan Meriç’in (ensefaliz) adı verilen ve çok ender görülen uçuk virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini, virüsün beynine sıçraması nedeniyle kurtarılamadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious