Genç kızın okuma azmine destek geldi

Genç kızın okuma azmine destek geldi  .13999
  • Giriş : 05.03.2008 / 15:31:00

Mardin'in Kızıltepe Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, okul denetimlerini sürdürdüğü bir sırada yolunu keserek kendisinden yardım isteyen genç kıza sahip çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlköğretimi 2 yıl önce bitirip liseye devam edeceği sırada ailesi tarafından okuldan alınan ve eğitimini açık lisede sürdürdüğü öğrenilen Çiğdem Kino, kaymakamın okul denetimlerini sürdürdüğü sırada yolunu keserek, "Okumak istiyorum. Ailemin maddi imkanları sınırlı. Bende eğitimimi açık öğretim lisesinde sürdürüyorum. Ancak bu konuda da sıkıntı yaşıyorum. Kayıt yenileme harcı konusunda bana destek olmanızı istiyorum" dedi.

Öğrencinin bu davranışı karşısında duygulanan Kaymakam Çelik, genç kızın okuması için her türlü desteğin sağlanacağını söyledi.

Çelik, "Bölgemizde kız çocuklarının okutulmama sıkıntısı ile çok karşılaşıyoruz. Okuyan bir toplum olmak için devletimiz bütün imkanlarını seferber ediyor. Bu konuda ebeveynleri de sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz. 'Benim maddi imkanım yok çocuklarımı okutamıyorum' şeklindeki bahaneleri de kabul etmiyoruz. Çiğdem kızımız gibi, bütün gençlerimizi eğitime kazandırmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bu konuda herkesi de aynı sorumluluk hissiyatıyla davranmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

Açık Öğretim Lisesi 2. sınıfa kayıt yaptırmak için para bulamadığı için neredeyse kaydını sileceği bir sırada Kaymakam Çelik'le karşılaşan Çiğdem Kino, yardımlarından dolayı Kaymakam'a teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious