Genç kızın zor saatleri

Genç kızın zor saatleri.6944
  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Antalya'da 40 metre yüksekliğindeki falezlerden düşen genç kız ölümden döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

2 saat süren çalışma sonucunda güçlükle kurtarılan genç kız, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Alınan bilgiye göre; Kütahya'da Dumlupınar Üniversitesi'nde okuyan Huriye Felek (18) isimli genç kızın ayağı kırıldı. Bunun üzerine Antalya'da çalışan baba Mehdi Felek tedavi ettirmek için kızını yanına getirdi. Burada tedavi edildikten sonra istirahat eden Huriye Felek dün (31.10.2006) yağmurlu havada dolaşmak için Antalya Karaalioğlu parkına gitti. Buradan denizi seyretmek için falezlerin kenarına fazla yaklaşan genç kız dengesini kaybederek 40 metre aşağı düştü. Yaklaşık olarak 28 saatten beri kurtarılmayı bekleyen genç kız bu gün akşam üzeri saat 16:20 sıralarında bir vatandaş tarafından fark edildi.

Uçurumda bir kişi olduğunu anlayan vatandaş hemen polise ve itfaiyeye haber verdi. Bunun üzerine olay yerine botla gelen deniz polisi ekipleri, dalgalar nedeniyle genç kızın bulunduğu bölgeden alınmasının zor olduğunu belirledi. Genç kızın ayağının sıkıştığını belirleyen polis, ilk müdahalenin yapılması için Antalya yat limanına gelen 112 acil servis doktorunu alarak olay yerine götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan genç kız daha sonra olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kurtarma ekipleri, tarafından sedyeye bağlandı. Ardından 2 saat süren bir çalışma sonucunda kurtarma ekipleri, polis ve çevreden gelen vatandaşların yardımıyla 40 metreden yukarı çekilerek kurtarılan genç kız olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından ikinci bir müdahale yapıldıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Düştükten sonra 28 saatten beri kurtarılmayı bekleyen genç kızın 31.10.2006 tarihinde yağan yağmurun atında ıslandığı ve aşağı düşerken uçurumun dibinde bulunan incir ağacının üzerine düşmesi sonucu, ağacın dallarına takıldığı ve fazla yara almadığı belirtildi. Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan genç kızın hayati tehlikesi olmadığı belirtilirken, bilincinin yerinde olduğu ve aşağı kendisinin düştüğünü söylediği, ama olayı hatırlamadığını ifade ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious