Genç kuaför, 24 saatte 155 kişinin saçını traş etti

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Zeytinburnu'nda, saç kesimi rekor denemesine başlayan genç kuaför İlkay Arslanoğlu, 24 saat aralıksız saç tıraşı yaparak rekor denemesini tamamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olivium Alış veriş Merkezi'nde dün saat 16.07'de saç kesimine başlayarak bugün saat 16.07'ya kadar 155 kişinin saçını kesen genç kuaför İlkay Arslanoğlu, Guinness Türkiye Temsilcisi Orhan Kural'ın ve İstanbul Erkek Berberler Odası'ndan oluşan uzman bir jürinin önünde tam 24 saat boyunca aralıksız saç tıraş yapma rekor denemesini tamamladı. Bu arada, rekor denemesinin tamamlanmasıyla birlikte etrafa konfetilerin saçılması güzel görüntülere sahne oldu.

İki sene önce kendisine bu rekor için başvurduğunu anlatan Orhan Kural, uzun ve kolay olmayan çalışmalardan sonra başarabildiklerini söyledi. Orhan Kural, "İlk hedefimiz 160 kişiydi, ama daha önce kimse bu rekoru kırmadığı için 155 kişinin de yeterli olduğunu düşünüyoruz." dedi. Orhan Kural, gelecek hafta en hızlı kravat bağlama rekorunu da deneyeceklerini bildirdi.

Rekor denemesini tamamlayan İlkay Arslanoğlu ise, yorgun olmasına rağmen denemeyi tamamladıktan sonra bütün yorgunluğunun gittiğini söyledi. Ellerinin şiştiğini ve gözlerinin de kızardığını dile getiren Arslanoğlu, Guinness Rekorlar kitabına girmenin kendisi için önemli olduğunu ifade etti. Arslanoğlu, " Bana rekor için 24 saatin yeterli olacağını söylediler. Benim için bu büyük bir fırsattı. Kazasız belasız atlattığıma seviniyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious