Genç Kuşak CHP'lilerin 5 şartı var

Genç Kuşak CHP'lilerin 5 şartı var.7643
  • Giriş : 03.04.2008 / 11:25:00

Kendilerini Genç kuşak CHP'liler olarak adlandıran bir grup, hazırlıkları süren CHP 32. Genel Kurulunda muhalif seslere partinin misyonunu hatırlattı ve 5 şart koştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genç kuşak CHP'liler adına imzalanan bildiriye çok sayıda CHP üyesi imza atarken en baştaki imzanın CHP Eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Erhan Baydar'a ait...

İnternet üzerinden de üyelere ulaştırılan bildiride şu ifadeler yer alıyor

Cumhuriyetin kazanımlarına yönelik gerici ve faşizan saldırıların arttığı günümüzde; CHP'nin siyasal parti olmanın ötesinde anlam ve işlevleri olan bir kurum olduğu hatırlanmalıdır. Ulusal Bağımsızlık savaşımız ile devletimizi ve kendisini var eden CHP'nin varlık gerekçeleri Cumhuriyetimizin kurucuları tarafından belirlenmiştir.

CHP laik, demokratik toplum düzenine inanan, hukukun üstünlüğünü savunan, çağdaş uygarlık felsefesinin biçimlendirdiği yaşam modelinin kurucusu ve savunucusudur.

CHP kurucularının siyasette temel amacı: siyaseti halkın ve gençliğin katılımına açmak, ülkemizi çağdaş demokrasiye ulaştırmak olmuştur.

CHP son yıllara kadar ülkemizde yaşanan sosyal ve siyasal gelişmelerin temel belirleyici ve yönlendiricisi olmuştur.

Ancak partimiz bugün yanlış yönetim anlayışı sonucu kamuoyunda istenilen etkinliği sağlamaktan uzaktır.

CHP'nin ülkemizin ihtiyacı olan iktidar kadrosunu kurabilmesi, şeriat hazırlıklarına dur diyebilmesi ve toplumsal muhalefete öncü olabilmesi için, gençleşmeye ve değişime ihtiyacı var. Bu nedenle;

CHP 32. OLAĞAN KURULTAYI'nda:

1) Kurultay çalışmaları parti içerisinde birliği ve dayanışmayı güçlendirmeli, demokratik tüzük ve ülke sorunlarının tartışıldığı ortam yaratılmalıdır.

2) Partimizde değişim ve yenileşme yanlıları adına kurultayda "tek" genel başkan adayı çıkmalıdır.

3) Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu listelerinde değişim ve yenileşmenin öncüsü kadınlar ve gençler yer almalıdır.

4) CHP Genel Başkanı hem örgütümüzün hem de parlamentodaki grubumuzun Başkanlığını yürütmekle yükümlü olduğundan; değişim yanlıları adına belirlenecek olan genel başkan adayı kesinlikle "milletvekili" olmalıdır.

5) CHP Kadın Kolları derhal oluşturulmalıdır.

Yılların edilgen yönetimi ile etkisizleştirilen Gençlik Kollarımızın Bursa Nutku ile belirlenmiş görevlerini yerine getirebilmesi için, partimizin bütün imkanları seferber edilerek Gençlik Kollarımız daha da örgütlü ve güçlü hale getirilmelidir.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious