Genç matematikçi, TÜBİTAK'a çağrıldı

Genç matematikçi, TÜBİTAK'a çağrıldı.5178
  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Bilim Olimpiyatları 1. aşama sınavı sonuçlarına göre, Denizli Özel Servergazi Fen Lisesi öğrencisi Bekir Danış yaz kampına davet edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

6-7 Mayıs 2006 tarihinde yapılan olimpiyatların matematik dalında 1. aşama sınavına katılan 41 öğrenci, ikinci aşamaya da katılmaya hak kazandı. TÜBİTAK, bunlardan en başarılı 23 öğrenciyi yaz okuluna alarak eğitecek. Bu yıl Denizli sınırları içinde 26 Ağustos ile 9 Eylül arasında Karahayıt Pam Otel'de yapılacak yaz okuluna, Özel Servergazi Fen Lisesi öğrenci Danış da davet edildi. Mayıs 2006'da Kazakistan'da yapılan uluslararası matematik proje yarışmasında dünya ikincisi olan Bekir Danış, bu programı iyi değerlendirip gelecek yıl Matematik Milli Takımı'na girmeyi hedeflediğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Servergazi Liseleri Okul Müdürü Zeki Göçer ise şunları söyledi: "Şimdiye kadar bilimsel yarışmalarda okulumuz, Denizli'yi ve ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Bilimsel çalışmalar için gerekli altyapıya sahip olan okulumuzda bundan sonra da çalışmalar artarak devam edecektir. Bilimsel açıdan ilerlemek isteyen her öğrencinin yanındayız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious