Genç: Müzmin muhalefetçi değilim

Genç: Müzmin muhalefetçi değilim.9595
  • Giriş : 25.12.2008 / 15:25:00

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, TBMM Genel Kurulunda kendisine söz verilmemesi için, ''her türlü hileli işleme'' başvurulduğunu ileri sürerek, ''Ben müzmin muhalefetçi değilim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Genç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, dün TBMM Genel Kurulunda, konuşma hakkını kullanmaması için her türlü ''hileye'' başvurulduğunu iddia etti.

TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar'ın, ''içtüzüğü bilmemekten'' kaynaklı olarak, kendisine yönelik ''tatsız tutsuz'' sözler sarf ettiğini ancak muhatap almadığını belirten Genç, ''Kalp krizi geçirir, sorumlusu ben olurum diye cevap vermedim. Bana karşı tepkilerine cevap vermiyorum'' diye konuştu.

''Müzmin muhalefetçi'' olmadığını ifade eden Genç, aklına, şerefine, haysiyetine, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Anayasasına duyduğu saygı gereği siyasi faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Doğruya ''doğru'', yanlışa ''yanlış'' dediğini belirten Genç, kendisinin, ''sürekli muhalefet eden birisi'' olarak gösterilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.
Genç, TBMM Genel Kurulunda dün kabul edilen Danışma Kurulu önerisinin, ''alelacele'' oylandığını, özellikle AK Parti'li Meclis Başkanvekillerinin, ''kendisini konuşturmamak için her türlü usulsüzlükler yaptığını, bu usulsüzlüklerin içinde hilelerin de bulunduğunu'' iddia etti.

-''SAĞLIĞIM BOZULUYOR''-

Genel Kurulda, dün, butona basarak soru sorduğunu, sırasındaki ışığın da yandığını ancak TBMM Başkanvekili Gülpınar'ın, ''Burada ışık yanmıyor'' dediğini bildiren Genç, şunları kaydetti:

''Hile, elektronik cihazlara da mı bulaştı, hileniz bu makineleri de mi bozdu? Milletvekillerinin, çoğu keyif için geliyor. Benim burada sağlığım bozuluyor. AKP iktidarında getirilen o kadar keyfi, ülkenin yararına olmayan kanunlar var ki vicdanım elvermiyor. AKP'liler, 'çık git, evinde otur, eğlen' diyorlar. Sabah gelip, akşama kadar keyfilikleri, usulsüzlükleri görüyorum. Söz vermemek için bana karşı her türlü hileli işlemlere başvuruluyor. Mücadelemize devam edeceğiz, bunlar beni bıktıracaklarını zannediyorlarsa, bıktıramazlar. Bunlar, benim taktiklerimi öğrenmişler. Aleyhte konuşmamı bile kapatmışlar. Ancak Başkanlık Divanı da onlardan yana.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*