Genç Parti: Biz elimizi uzattık

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

“Genç Parti barajın üzerinde olmakla beraber, AKP ve zihniyetinin antitezi olacak bir iktidar alternatifi için bir bölen değil, bir birleştiren olacağını devamlı olarak tekrar etmiş ve bu konuda özellikle CHP, MHP ve DYP’ye elini uzatmıştır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, “Genç Parti barajın üzerinde olmakla beraber, AKP ve zihniyetinin antitezi olacak bir iktidar alternatifi için bir bölen değil, bir birleştiren olacağını devamlı olarak tekrar etmiş ve bu konuda özellikle CHP, MHP ve DYP’ye elini uzatmıştır” dedi.
Şirin, partisi adına yaptığı yazılı açıklamada 22 Temmuz’da erken seçim yapılması kararının ardından siyasi partilerin genel seçimlere ilişkin tavırları konusunda çeşitli spekülasyonların ortaya atıldığını belirtti. Genç Parti’nin “senelerdir Ankara’da alışılmış tavırların dışında” olduğunu ifade eden Şirin, “Bizim Partimizle, sanki basın üzerinden bir etki yaratılmak isteniyormuş gibi bir intiba verilmeye çalışılıyor” dedi.
Şirin, Genç Parti’nin genel seçimle ilgili “kesin ve değişmeyecek tavırlarını” şöyle sıraladı:
"-Genç Parti, barajın üzerinde olmakla beraber, AKP ve zihniyetinin antitezi olacak bir iktidar alternatifi için bir bölen değil, bir birleştiren olacağını devamlı olarak tekrar etmiş ve bu konuda özellikle CHP, MHP ve DYP’ye elini uzatmıştır. -Halen, önümüzdeki günler için bu partilerden ikisiyle görüşmeler devam etmektedir. Bu görüşmelerde Partimizin değişmez ana prensibi Genç Parti’nin hükmi şahsiyetini koruyarak bir seçim işbirliği yapmasıdır.
-Cem Uzan ve yakın ekibinden herhangi bir kimsenin bağımsız aday olması katiyetle söz konusu değildir ve olmayacaktır.
-Önümüzdeki birkaç gün içinde herhangi bir seçim işbirliği imkanı söz konusu partilerle olmayacaksa, Genç Parti seçime tek başına girecek ve iktidar alternatifi olacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious