Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan: Terörü biz bitiririz

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan: Terörü biz bitiririz.20273
  • Giriş : 22.06.2007 / 13:59:00

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, terörün iktidarın zafiyetinden güç aldığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, terörün iktidarın zafiyetinden güç aldığını belirterek “Vatandaşlar söylüyor, AKP’ye verilen her oy Barzani’ye verilen oya eşittir” dedi. Uzan, terör konusunda ilkelerinin “dostluğa dostluk şiddete şiddet”le cevap vermek olduğunu kaydederek “İktidarımızda terör bitirilecektir” dedi.

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan yaptığı yazılı açıklamada, bugün Türkiye’nin en önemli sorunu hale gelen terörün Kuzey Irak ile doğrudan ilgili olduğunu söyledi. Uzan, Başbakan Erdoğan’ın terörist sayısı konusunda verdiği rakamları eleştirerek Başbakan’a “Sayın Başbakan dört buçuk senedir tek başınıza iktidardasınız. Sizin döneminizde devam etti bu iş, niye bitirmediniz? Siz muhalefet partisi genel başkanı değilsiniz, siz şu anda dört buçuk senesini tamamlayan bir iktidarsınız. Bunun gereğini niye yapmadınız” diye seslendi.

TERÖRÜ BİZ BİTİRECEĞİZ

Genç Parti iktidarında terörü bitirme sözü veren Uzan, “İktidarımızda terör bitirilecektir. Terörü Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kayıtsız şartsız siyasi irade desteği vererek bitirmek mümkündür. Terör konusunda bizim ilkemiz, dostluğa dostluk ama şiddete de şiddetle cevap vermektir” dedi.

Terörün Kuzey Irak kaynaklı olduğunu savunan Uzan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörü bitirecek güce sahip olduğunu söyledi. Uzan, “Kuzey Irak’ta, Kuzey Irak’ın yönettiği, yöneten bir yapı var. Bu yapının başında da bazı kişiler var. Ve terör örgütü de oradan kaynaklı. Türkiye’ye bombasını sokuyor, silahını sokuyor, teröristini sokuyor. Oradan Türkiye’ye gelen, sıkılan her kurşunu biz 100 misliyle iade ederiz. Oradan Türkiye’ye atılan her bombayı 100 misliyle iade ederiz. Bunun için de her türlü operasyon dahildir. Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri terörü bitirecek güce, imkana sahiptir. Yeter ki arkasında siyasi iradenin kararlılığı olsun” dedi.

ORTADOĞU TÜRKİYE’NİN ARKA BAHÇESİ

Irak ve Ortadoğu’nun Türkiye’nin arka bahçesi olduğunu söyleyen Cem Uzan, Türkiye’nin bölgedeki ve Irak’taki menfaatlerinin korunması gerektiğini kaydetti. Uzan, “bunu şu anda oradaki en büyük oyuncu durumunda olan ABD ile ortak bir noktada oturup, konuşup, Orta Doğu’da barışın sağlanmasına katkıda bulunmalıyız” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious