Genç Parti Genel Başkanı Uzan: Seçimden 2. parti çıkacağız

Genç Parti Genel Başkanı  Uzan: Seçimden 2. parti çıkacağız.11515
  • Giriş : 26.06.2007 / 11:21:00

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, partisinin 22 Temmuz seçimlerinde baraj problemi olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“NTV soruyor, liderler yanıtlıyor” programına konuk olan Cem Uzan, Genç Parti’nin seçimlerden ikinci parti olarak çıkabileceğini savundu.

Partisinin geçen seçimden bu yana oy oranını büyük ölçüde artırdığını öne süren Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Ankara’da 4., İstanbul’da da 3. parti konumunda olduklarını söyledi.

Hükümetin, Kuzey Irak ve terörle mücadele konusunda doğru bir politika yürütemediğini savunan Uzan, “Terör yok edilecekse, bu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteğiyle olur. İktidar ile silahlı kuvvetler arasında bir sorun var, benim temsil ettiğim değerlerle silahlı kuvvetlerin değerleri arasında ise fark yok” dedi.

Güneydoğu sorunu ile terör sorununun birbirinden ayrı düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Uzan, ekonomi ve istihdam sorunu çözülerek terörün bitirilebileceğini savundu.

Uzan, 22 Temmuz seçimlerinin en çok tartışılan argümanlarından, mazotu 1 YTL’nin altına düşürme vaadini NTV yanında yineledi ve bunu da mazottaki özel tüketim vergisi ile katma değer vergisini düşürerek yapacaklarını söyledi.

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious