Genç Parti lideri Uzan'a ilginç teklif!

Genç Parti lideri Uzan'a ilginç teklif!.11571
  • Giriş : 12.09.2008 / 05:59:00
  • Güncelleme : 11.09.2008 / 22:08:23

Öfke kontrolü için kitap okuma cezası verilen Cem Uzan'a ilginç teklif...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mahkeme tarafından 'öfke kontrolü' için 5 kitap okuma ve özetini çıkarma cezası verilen Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, yayınevleri tarafından Sultanahmet Camii avlusunda açılan kitap fuarına davet edildi.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür ve Kitap Fuarı'na katılan yayınevleri, Cem Uzan'a kitap okuyabileceği uygun bir yer tahsis etme önerisinde bulundu. Yayınevi sahipleri, “Kitap fuarımızda Cem Uzan'ın beğeneceği çok sayıda kitap bulunabilir. 50 bin çeşit kitaptan istediğini alıp okusun” diye yazılı açıklama yaptı.

5 KİTABI RAHAT OKURSUN

26 Eylül'e kadar açık kalacak fuar boyunca, 5 tane kitabın rahatlıkla okunabileceği belirtilen açıklamada, bu sene Ankara Kocatepe ve Sultanahmet Camii avlularında eş zamanlı olarak açılan fuarda, felsefeden tarihe, dini yayınlardan romana kadar çok geniş yelpazede yayını seçme imkânı olduğu vurgulandı. Açıklamada, “Sayın Cem Uzan, sadece İstanbul değil isterse Ankara'daki fuarımıza da katılabilir. Dilerse evine beğendiği kitapları da ücretsiz gönderebiliriz. Bize göre kitap cezalandırma aracı olarak kullanılmamalı. Gelişmiş toplumlarda koca holding sahipleri, bebek bakma cezasına çarptırılabiliyor. Sayın Uzan da bunu ceza olarak görmeyip, insanları kitap okumaya sevk etmek için severek isteyerek yerine getirmeli. Topluma kitap okuma bilincini yerleştirmede örnek olmalı” ifadesi kullanıldı

Uzan'a, Shakespeare'li reçete

Beş yayın okuma cezasına çarptırılan Uzan'a bir öneri de Hürriyet Yazarı Doğan Hızlan'dan geldi. Konulu kitapların insan öfkesini dindirmede etkili olmadığını savunan Hızlan, Uzan'a köşesinden şu önerilerde bulundu: 'Önce herkes, dünyanın en büyük yazarı Shakespeare'nin oyunlarını okumalı, hele öfkeli biri mutlaka. Hamlet, Kral Lear, Macbeth, Othello. Bu kitaplarda öylesine hikmetler vardır ki, insan ne yaptığını, nereye gittiğini düşünür. İnsan ruhunu aynada gördüğünde bence öfkesi geçer.' Hızlan, Uzan'a öfke kontrolü için Yunus Emre'nin şiirlerini de tavsiye etti.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*