Genç Parti'de istifa

  • Giriş : 05.06.2007 / 18:29:00
  • Güncelleme : 05.06.2007 / 21:16:01

Genç Parti Sivas İl Teşkilatı ve ilçe teşkilatları üyeleri, partiden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genç Parti Sivas İl Başkanı Tarık Günhan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 5 yıldır il başkanlığı görevini yürüttüğünü, görev yaptıkları bu sürede çeşitli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

22 Temmuz seçimleri öncesinde partilerinin genel merkezine, MKYK üyesi avukat Savaş Çiçek ile birlikte il başkanlığı olarak milletvekili aday adaylarının listesini sunduklarını anımsatan Günhan, teşkilatlarının görüşü alınmadan milletvekili adaylarının açıklandığını ifade etti.

Sundukları listede yer alan aday adaylarının milletvekili adayı olarak gösterilmemesinden yakınan Günhan, "Türk siyasetinin kronik hastalığı haline gelmiş olan antidemokratik uygulamalar, Genç Partide en üst seviyeye ulaşmıştır.

Bunun sonucunda teşkilatımız ile hiçbir bağı olmayan ve kamuoyunda sadece Genç Partiye değil, Türk siyasetine bile zararı olacağına inandığımız birtakım insanlar Türkiye'de ve Sivas'ta aday gösterilmiştir" dedi.

Genç Parti Sivas İl Teşkilatı, Merkez İlçe Teşkilatı ve diğer ilçe teşkilatları olarak partiden istifa etme kararı aldıklarını belirten Günhan, şunları kaydetti:

"Türkiye'mizin menfaatleri ve içinde bulunduğu kritik dönem değerlendirilmiş, siyasetteki etik duruşu ve milli meselelere bakış açısı ile Türkiye'nin tek ümidi haline gelmiş olan sayın Dr. Devlet Bahçeli ve MHP'yi destekleme kararı aldığımızı ve bu nedenle il, merkez ilçe ve diğer ilçe teşkilatlarımızla birlikte partimizden istifa ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz. "

Genç Partide görev yaptıkları süre içerisinde ülkeyi refaha kavuşturmak için yaptıkları mücadeleyi yeni katıldıkları MHP'de de sürdüreceklerini ifade eden Günhan, "Umarım bu seçimler ülkemizi kaostan kurtarır" dedi.

Açıklamanın ardından Günhan ve partililer toplu olarak MHP'ye katılmak için MHP'nin Arı Sitesi'ndeki binasına gitti. Burada MHP İl Başkanı Ahmet Gülmez, MHP Merkez İlçe Başkanı Halit Gürbüz ve partililer tarafından sloganlar eşliğinde alkışlarla karşılanan Günhan ve beraberindekiler, Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli'nin portrelerinin asılı olduğu parti binası önünde fotoğraf çektirdi. Bu sırada bir grup genç, "Devletin başına Devlet gelecek" şeklinde slogan attı.

MHP İl Başkanı Gülmez, Günhan'a parti rozetini taktı. Günhan ve beraberindekiler daha sonra Gülmez ile bir süre görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious