Genç Parti'de toplu istifa

Genç Parti'de toplu istifa.6832
  • Giriş : 12.06.2007 / 13:12:00
  • Güncelleme : 12.06.2007 / 13:20:28

Genç Parti Balıkesir İl Örgütü'ndeki liste hoşnutsuzluğu toplu istifa getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genç Parti'den Balıkesir milletvekili aday adayı olan Deniz Ültan, Ali Yıldırım, Mustafa Arabacı ile Kadın Kolları Başkanı Pınar Karaoğlanoğlu, Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 60’a yakın partili istifa etti.

Karadenizliler Lokali'nde basın toplantısı düzenleyen partililer, Genç Parti'nin Balıkesirli adaylar yerine kontenjan adaylara yer vermesini eleştirdi. Genç Parti milletvekili aday adayı ve Merkez İlçe eski Başkanı Mustafa Arabacı, Genç Parti'nin teşkilata önem vermediğini, sadece Cem Uzan ve ekibini TBMM'ye taşımayı amaçladığını belirterek, “Milletvekili listesi Balıkesir'e, Balıkesir seçmenine saygısızlıktır. 5 kontenjan kullanıldı, Balıkesirli adaylar ise bir köşeye itildi. Cem Uzan, bir çok ilde de yakınlarını, çalışanlarını listelerin başına koydu. Balıkesirliler'den bu partiye oy vermemelerini istiyorum” dedi. Arabacı Balıkesir, İzmir, Manisa, Denizli örgütlerinin de istifa ettiğine dikkat çekti.

“SEÇİM SÜRECİ BAŞLADI, MASKE DÜŞTÜ”

Genç Parti Eski İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Ali Yıldırım, Genç Parti'nin ve Cem Uzan'ın haksızlığa uğradığını düşündüğünü, bu nedenle partide görev aldığını belirterek şöyle devam etti:

“Genç Parti'nin gerçek yüzünü seçim süreci başlayınca gördük. Genel Merkez il ve ilçelerde milletvekili adayı olmamaları için güçlü isimler istemedi. Çünkü, kendi adaylarını aylar önceden belirlemişlerdi. Aday olmak için istifa ettiğimizde, genel merkezin hışmına uğradık. Korsan konvoy düzenlememizi isteyip, yasalara bile karşı gelmemizi istediler. Cem Uzan, ‘Ezilenler iktidar olacak diyor’ ama bırakın ezilenleri kurtarmayı, bizi bile ezdiler. Uzan, yeni ezilenler yarattı.”

“ADAYLAR UZAYDAN MI GELDİ?”

Yıldırım, Genç Parti Balıkesir 1'nci sıra milletvekili adayı Melek Dingaz'ın Kemal Uzan'ın çimento fabrikasında genel müdür yardımcısı olduğunu iddia ederek, “Balıkesir'de yararlı olacağını sanmıyorum. Dingaz, Balıkesir'den milletvekili adayı olduğu halde, bizim adaylarla da görüşerek sıralama yaptı. Böyle bir şey olamaz. İkinci sırada, milletvekili adayı olarak Faruk Ulusoy var. Tanımam bilmem, uzaydan mı geldi, bilinmez. Herhalde çok parası var. Melek Hanım'ın masrafını görsün diye konmuştur. Üçüncü sıradaki aday Alaattin Karaduman var. Kendisi emanet olarak Körfez'de kalır. İstanbul'da yaşar. Emin Şirin'in yakın arkadaşıdır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious