Genç rapçılar okullarında karne konseri verdi

Genç rapçılar okullarında karne konseri verdi.18392
  • Giriş : 25.01.2008 / 14:31:00

Van'da bir ilköğretim okulunda sıralara vurarak yaptıkları rap ile izlenme rekorları kıran öğrenciler karne günü dolayısıyla okullarında konser verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'da bir ilköğretim okulunda eğitim gören 2 öğrencinin sıralara vurarak yaptıkları rap Youtube video paylaşım sitesinde izlenme rekorları kırmış ve öğrenciler Türkiye'nin en genç rapçıları olmuştu. Bugün karnelerini alan öğrenciler, karne günü nedeniyle tüm öğrencilere okullarında kısa bir konser verdi.

Van merkezde bulunan İnönü İlköğretim Okulunda eğitim gören Yusuf Ali Özaras ve Batuhan Çalışkan, geçen yıl sınıfta sıraya vurarak yaptıkları rapın görüntüleri YouTube sitesinde yayınlanınca bir anda en ünlü rapçılar olmuştu.

Okudukları okulda bugün karnelerini alan öğrencileri bir sürpriz bekliyordu. Okul Türkiye'de büyük ses getiren öğrencileri onur belgesi ve çeyrek altınla ödüllendirdi. Karne günü dolayısıyla okuldaki öğrencilere bir mini konser de veren genç yetenekler, onur belgesi ve çeyrek altınlarını Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ebubekir Kaçmaz'ın elinden aldı.

Kaçmaz, öğrencilerin mutlu ve başarılı gününde yanlarında olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek gelecek yıllarda öğrencilerin daha iyi noktalarda olacağına inandığını söyledi. Öğrencilerden Batuhan Çalışkan takdir belgesiyle karnesini alırken, Yusuf Ali Özaras ise teşekkür belgesiyle ilk dönemi tamamladı.

Öğrencilerden Özaras takdir yerine teşekkür belgesi aldığı için gözyaşlarını tutamadı. Ardından karne programında okulun yine müzik alanında yeni yeteneklerinden olan Meral Çelik isimli öğrenci gitarıyla öğrencileri coşturdu. Bir yıldır gitar çalan Çelik, iyi bir eğitimden geçip müzisyen olmayı hedefliyor.


ASKER OLAN ÖĞRETMENLERİ SAYESİNDE 525 BİN KİŞİ VİDEOYU İZLEDİ


Geçtiğimiz yıl ilköğretim 5. sınıfta İngilizce öğretmenleri olan Cezmi Şakar'ın kamera ile öğrencilerin sınıfta yaptıkları rapı çekmesiyle başladı.

Şimdi vatani görevini yerine getiren Şakar, askere gitmeden önce bu görüntüleri video paylaşım sitesi olan YouTube attı. Bir anda 50 bin kişinin izlemesiyle birlikte endişelenen Şakar, görüntüleri siteden geri çekti. Kısa bir süre görüntüleri bekleten Şakar, öğrencilerin ailelerinden gerekli izinleri aldıktan sonra görüntüleri tekrar siteye attı.

Askere gitmesiyle birlikte çocukların görüntüleri sitede rekor kırmaya başladı. Son olarak videoları 525 bin 414 defa izlenen genç rapçılar, birçok kanalda canlı yayın programlarına da katıldı.

Yeteneklerden Batuhan hâkim olmayı, Yusuf Ali ise doktor olmayı istediklerini belirterek rapı ise bir hobi olarak devam ettirmek istediklerini söyledi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious