Genç Siviller Ergenekon'a karşı

Genç Siviller Ergenekon'a karşı.13766
  • Giriş : 01.02.2009 / 04:34:00
  • Güncelleme : 31.01.2009 / 23:39:41

"Ergenekon'a dur de" yazılı pankartı açan eylemciler, soruşturmanın üzerinin örtülmeye çalışıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tünel Meydanı'nda toplanan ve kendilerine "Darbeye Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu" adını veren grup, beyaz eldiven giyerek, Ergenekon terör örgütünü protesto etti. "Ergenekon'dan davacıyız, Dur de, dur de Ergenekon'a dur de, Hrant Dink cinayetinden davacıyız ve Darbelerden davacıyız." şeklinde slogan atan Genç Siviller, İstiklal Caddesi'nde yürümeye başladı. Odakule civarında kadar yürüyen eylemciler, bir süre oturarak ıslık çaldı. Yürüyüşe Hrant Dink'in avukatının da katıldığı görüldü. Caddeden geçen vatandaşlar ise yürüyüşe yoğun ilgi gösterdi.

Galatasaray Lisesi'nin önüne gelen eylemciler adına basın açıklaması yapan Zeynep Tanbay, "Birileri bir yerlerden Ergenekon davasında açığa çıkan gerçekleri kapatmaya, zihinleri bulandırmaya çalışıyor. Bugüne kadar gerçekleşmiş tüm darbelere, darbe girişimlerine ve muhtıralara karşıyız. Ergenekon davasını bu yüzden bu kadar önemsiyoruz." diye konuştu. Tanbay, "Bu davanın takipçisiyiz. Suikastlara dur demek için Ergenekon'da sonuna kadar gidilsin." diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arada, Türk bayrağı taşıyan Metin T. isimli bir kişi, "Bu hareketin söylemi ile siyasal amacı örtüşmüyor" adlı bildiri dağıtmaya başladı. Bildiriye tepki gösteren eylemcilerle Metin T. arasında tartışma yaşandı. Metin T., polisler tarafından eylem alanından uzaklaştırıldı.

Basın açıklamasının ardından grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*