Genç Siviller muhtıra eylemi yaptı

Genç Siviller muhtıra eylemi yaptı.11820
  • Giriş : 28.04.2008 / 18:30:00

Genç Siviller 27 Nisan e-muhtırasının birinci yıl dönümünde ilginç bir eylem gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genç Siviller 27 Nisan e-muhtırasının birinci yıl dönümünde ilginç bir eylem gerçekleştirdi."Bakmadan Yatma; Bir Daha Asla" sloganıyla harekete geçen Genç Siviller, muhtıranın verildiği gece 23:00'ten sabahın erken saatlerine kadar internette nöbet tuttu. Genelkurmay'ın sitesini takip eden Genç Siviller, herhangi bir muhtıra konulup konulmadığını takip etti. Muhtıranın verildiği 23:30'da da Genelkurmay'a "Bir daha asla" yazan boş bir elektronik posta gönderdiler.

Genç Siviller'in, internette yayınladığı yazıda, 27 Nisan 2007'deki Genelkurmay Başkanlığı e-muhtırasının 1.yıldönümünde, dünyanın dört bir köşesinden herkes internet başında nöbet tutmaya çağrıldı.Genelkurmay'a "Bir daha asla" yazılı elektronik posta gönderilmesi çağrısında bulunulan yazıda, isteyenlerin "Darbeye direnme taahhüdünü" de elektronik postaya ekleyebileceğini bildirildi.

'Darbesiz/muhtırasız güneşli yarınlar için herkesi pozitif enerjilerini birleştirerek bu nöbette yer almaya çağırıyoruz' denilen çağrıda YÖK bakanı Erdoğan Teziç'in "muhtırayı görünce oh diyerek yattım" sözlerine atıfta bulunarak "Şayet sabaha karşı yeni bir e-muhtıra gelmesine engel olmayı başarabilirsek, "Ohh!" deyip, çekip fişi ve telefonu yatıyoruz." denildi.

Genç Sivilleri'in yayınladığı "Darbe Taahhüdü"nde, başbakan asıldığında, meclis kapatıldığında halkın hep sustuğu belirtildi. Darbe Taahhüdü'nde:"Ama artık herkes bilsin ki eski suskun halk değiliz. Artık bu gidişata el koyuyoruz.

Aşağıda imzası olan bizler, modern/postmodern/geceyarısı muhtırası biçiminde her türlü darbe girişimine, muhtıralara karşı demokrasimizi korumak için her türlü demokratik, meşru hakkımızı sonuna kadar kullanarak direneceğimizi şimdiden açıkça ilan ediyoruz." İfadelerine yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious