Genç Siviller sansürden rahatsız

Genç Siviller sansürden rahatsız.11812
  • Giriş : 26.10.2008 / 23:10:00

Genç Siviller bugün yayınladığı "Sıra Facebook'a Gelecek" başlıklı bir bildiriyle Türkiye'de bazı internet sitelerine uygulanan yasağı eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genç Siviller'in internet sitesinde yer alan yazıda, "Kendimizi özgürce ifade ettiğimiz platformlar, özgürlüğümüzü çekemeyen savcılar tarafından bir bir kapatılıyor. Beynimize kadar yolu var bu gidişin. Önce youtube kapatıldı. Sonra google grupları kapatıldı. Bir ara wordpress kapatılmıştı.

Ekşi Sözlük bile kapatıldı. Şimdi de blogspot kapatıldı. Atatürk ve Adnan Hoca için her gün internet cezalandırılıyor. Yakında sıra facebook'a da gelebilir. O yüzden Susma! Sustukça sıra facebook'a gelecek! Korkarızböyle giderse sıra hepimize gelecek! Unutmayalım ki: Kapatılan platformların hepsi de, bir kurum kuruluş ya da gruba ait olmadan, kişinin kendi başına varolabileceğinin altını çizen, tek düze biri olmaktan ziyade 'benim düşüncem de bu' diyerek farklılıkları yeğ tutan, bireyliğe, düşünce tekilliğine hak tanıyan iletişim mekanları" ifadeleri yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*