Genç'in arkadaşları mezarı başına mektup bıraktı

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Samsun'da lisede okuyan bir başka öğrenci tarafından arkadaşı Cihan Semizoğu'nu korumak isterken öldürülen Ahmet Genç'in (16) kabrine ziyaretçi akını sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Genç'in mezarı üzerinde dikkat çeken bir başka şey de çiçekler ile tutturulmuş bir mektup. Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından bırakılan mektupta, 'Ölüm yaş bilmiyor, geliyor ve gidiyorsun, hissediyorsun, başın kanıyor, karşındaki cani haz duyuyor, 9 mm canına iki kez giriyor, inliyorsun, belki de ağlıyorsun, yo hayır o kadar vaktin olmuyor, o küçücük beden o acıya dayanamıyor eriyor, yok oluyor, yok oluyorsun, ölüyorsun' denilerek Ahmet Genç'in ölümü anlatılıyor.
Daha sonra 'Unutulacaksın boş naralara rağmen, olan sana olacak, o saf bedenin çamurla dolacak, zamanla çürüyecek ama ruhun rahat, melek gittin, topraklara yakıştıramıyoruz o saf bedeni, gece nasıl yatacağını bilemiyoruz tek başına, yalnızsın ilk defa biz yokuz yanında, ıssızdır oralar soğuktur üşütme, sitem etme sakın yalnızım diye bedenin önemli değil artık ruhun mühim, o da bizimle zaten' satırları ile devam eden mektup 'bembeyaz.. saf.. yalnız.. Ahmet hiç yakışmıyor sana susmak, sen dostumuz Ahmet, ölmeyi hiç ama hiç hak etmiyordun' denilerek son buluyor.

Bu arada Ahmet Genç'in iki kardeşi Kaya ve Tolga da ağabeylerinin kabrini akrabaları Ahmet Karahan ile birlikte ziyaret etti.

Ahmet Genç'in kardeşi Kaya Genç, çok üzüntülü olduğunu belirterek "Ben artık onun yapamadıklarını yapmaya çalışacağım. Kardeşim Tolga'ya bir ağabeylik daha yapacağım. Biz silahı elimize almaya korkuyoruz, küçük bir çocuğun elinde silah insan öldürüyor. Ben bunu anlamıyorum." dedi.

O gün doğum günü olduğu için abisinin öldüğünü kendisine akşam söylendiğini aktaran Ahmet Genç'in küçük kardeşi Tolga Genç ise, "O sabah onu ilk ben görmüştüm. Ona 'çok erken gidiyorsun gitme' dedim. Ama o çıktı. Çok yazık oldu, Cihan'a da ağabeyime de çok yazık oldu." diye konuştu.

Genç ailesinin yakın akrabası Ahmet Karahan ise, "Biz yaş ya da başka bir şeyden indirimi kabul etmiyoruz. Cezanın en yükseği verilmeli. Bunlar psikopat tipler. Bu tiplerin tedavisi yok. Böyle bir cinayetin bir örneği daha yok. O nedenle bu tür tipler tespit edilir edilmez toplumun huzuru güveni ve emniyet için hemen toplum dışına çıkarılmalı." şeklinde konuştu.

Samsun'da geçen perşembe günü Samsun Anadolu Lisesi öğrencisi Cihan Semizoğlu (17), Ş.O.E isimli kız öğrenci yüzünden 19 Mayıs Lisesi öğrencisi A.A (17) tarafından öldürülmüştü. Birlikte okula gittiği arkadaşı Ahmet Genç'te (16) Cihan Semizoğlu'nu korumak isterken A.A tarafından öldürülmüştü. Olaydan 17 saat sonra sonra polise teslim olan A. A, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious