Gençler, intiharları önlemeye yönelik proje hazırladı

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Batman Gençlik ve Kültürevi üyeleri tarafından hazırlanan 'Goncaların solgun yüzlerine bir umut projesi' kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batman Gençlik ve Kültürevi üyeleri hazırladıkları proje ile Batman'da özellikle kenar semtlerde oturan 15-26 yaş arası gençlere psikolojik destek sunmaya hazırlanıyor. On mahallede toplam iki bin genci kapsayacak proje ile gençlik sorunlarının çözümü ve bilgisizliğin yol açtığı intihar olaylarının önlenmesi amaçlanıyor.

Gençlik ve kültürevi üyeleri, proje ile sorunlu bireyleri tespit edip psikolojik danışmanlık merkezleri hakkında bilgi sunup yönlendirme yapacak. Ayrıca yine proje kapsamında el ilanları ve broşürler dağıtılacak.

Her etkinlikten sonra konuyla ilgili anketler yapılacağını belirten Batman Gençlik ve Kültürevi il asistanı Zeki Özhan, psikolojik sorunları olan bireylerin tespiti için aileler ile bire bir görüşüp destek sağlanacağını ifade etti.

Projenin gençlik sorunlarına ışık tutacağını belirten Özhan projenin, "Danışmanlık merkezlerinin işlevleri hakkında halkın bilinçlendirilmesini sağlamak, sorunlu bireylere aile ortamında nasıl yaklaşılması gerektiği ve sosyal kültürel yönden dezavantajlı gençleri gençlik evinde etkinliklere dahil etmek" gibi önemli üç ayağının olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious