Gençler kamera başına!

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Mehtap TV, tüm gençleri kamera başına çağırıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

’Bir Kültür Kanalı’ sloganıyla yayın hayatını sürdüren Mehtap TV, kültür içerikli projelerine bir yenisini ekliyor.

Yeni proje ile sinema meraklısı gençlere ulaşmayı amaçlayan kanal ’Uluslararası Kısa Film Yarışması’ düzenledi.

Amatör sinemaseverler, yarışmaya konu sınırlaması olmadan, yurtiçi ve yurtdışından hazırlayacakları eserlerin 2 adet DVD kopyası ve künye/irtibat bilgileriyle birlikte 30 Haziran tarihine kadar katılabilecek.

Murat Keskin (Mehtap TV Genel Yayın Yönetmeni ne diyor?

Türk sineması son dönemde güçlü projelere imza atarak ses getirmeyi başarıyor. Fakat dünya ile aramızdaki mesafeyi kapatmak için daha fazla zaman gerekiyor. Amerikan sinemasının temel gücü kuşkusuz bir sektör kurmayı başarmış olmasında yatıyor. O nedenle Türk sineması atılımlarını uzun vadeye yaymak ve kalıcı olmak istiyorsa bu sektörde ilginin yanı sıra kurumsal bağlılık ve saygınlığın kazandırılmasını da ihmal etmemesi gerekiyor. ‘Bir kültür kanalı’ sloganıyla yayın hayatını sürdüren Mehtap TV tematik bir kanal olmanın sorumluluğu ile bu yolda ilerleyecek olanları desteklemek amacıyla ‘Uluslararası kısa film yarışması’ düzenleyerek amatör sinema tutkunlarını kamera başına çağırıyor. Yeni yeteneklerin, dolayısı ile oyuncu/yönetmen/senarist kimlikli geleceğin Türk sinemasının öncüleri olacak kuşakları cesaretlendirmeye ve yaşama geçmeye teşvik ediyor.

ÖN ELEMELERİ GEÇEN ESERLER MEHTAP TV DE

Jürinin ön elemesinden geçen eserler, Mehtap TV kısa film kuşağında yayınlanma imkanına kavuşacak. Dereceye girecek kısa filmlerden birinciye 6. 000 YTL, ikinciye 4000 YTL, üçüncüye 2000 YTL, mansiyon kazanan iki esere de 1000’er YTL para ödülü verilecek.

Yarışmanın jürisinde Mustafa Şevki Doğan (yönetmen), Nihal Bengisu Karaca (sinema eleştirmeni), İhsan Kabil (sinema eleştirmeni), Ali Murat Güven (sinema eleştirmeni), Murat Kesgin (Mehtap TV Genel Yayın Yönetmeni), Mehmet Özkundakçı (Reklâmcı/Fatih Üniversitesi öğretim görevlisi) yer alıyor.

(Bilgi için: 0 216 344 85 70 www.mehtap.tv)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious