Gençlerbirliği'nde yeni hoca arayışı

Gençlerbirliği'nde yeni hoca arayışı.13516
  • Giriş : 04.06.2009 / 16:34:00

Samet Aybaba'nın istifasından sonra, teknik direktör arayışını sürdüren Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Hollandalı teknik adam Aad De Mos ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde gerçekleştirilen görüşmede, De Mos, Gençlerbirliği gibi bir kulübün bu duruma düşmesini pek anlayamadığını belirterek, ''UEFA standartları üstünde olan bir kulübün son yıllarda neden bu duruma düştüğünü pek anlayamadım'' dedi.

Kırmızı-siyahlıların teknik direktör adayları arasında yer alan Hollandalı De Mos ile görüşmesinde Başkan İlhan Cavcav, geride bıraktıkları sezonlarda yaşadıkları sıkıntıları anlatarak, nasıl bir çalıştırıcı istediğini bildirdi.

Mos'un dersini iyi çalıştığını dile getiren ve son 4 yılda Gençlerbirliği'ne ait tüm bilgilere sahip olması karşısında şaşırdığını belirten Cavcav'ın, görüşmenin 15. dakikasında tesislerden ayrılması dikkat çekerken, De Mos, Genel Menajer Cem Onuk, Basın Sözcüsü Enis Safi ve tercümanıyla birlikte tesislerde incelemelerde bulundu.

Hollandalı başarılı teknik adam, Ersun Yanal sayesinde Türk futbolu hakkında bilgi sahibi olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

''İlk amaç, görüşmek ve tanışmaktı. Sıkıntılar ve dertlerle ilgili sohbet yaptık. Koşullar olursa anlaşma yaparız. Sempati duyduğum bir kulüp. Kulübün neden bu duruma geldiğini anlamak için, birkaç maçını kasetten izleyip, iyi analiz yapmamız lazım.''

Başkan Cavcav ile sohbeti sırasında ise Mos, 2008 yılında ülkemize gelerek, kaldığı süre içinde büyük bilgi ve değerlendirmelere sahip olduğunu dile getirdi.

Hollandalı teknik direktör De Mos ile ilgili kararın hafta sonu netlik kazanacağı öğrenildi.

Öte yandan, Gençlerbirliği transfer komitesinin yarın da başarılı teknik adam Ersun Yanal ile görüşeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*