Gençlerden hükümete protesto

Gençlerden hükümete protesto.12152
  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Kızılay'da, Türkiye Gençlik Birliği'ne üye yaklaşık 150 kişilik bir grup AK Parti hükümetini protesto etmek için toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye çapında 40 üniversiteden 67 öğrenci topluluğunun oluşturduğu yaklaşık 150 kişilik grup Kızılay Selanik Caddesi'nde toplanarak hükümeti protesto etti. Grup üyeleri, "Ne ABD ne AB, tam bağımsız Türkiye", "Kahrolsun Amerika emperyalizmi", "Arkadaş yurdunu alçaklara uğratma", "Ya istiklal ya ölüm tam bağımsız Türkiye" sloganları attı. "Atatürk gençliği görev başında Türkiye Gençlik Birliği" ve Parola: 'Vatan', İşareti: 'Namus' gibi dövizler açın daha sonra basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklaması yapan Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Adnan Türkkan, AK Parti hükümetine yüklendi. Türkkan, "AK Parti'nin Cumhuriyetin vazgeçilmez ilkesi olan laikliğe yönelik uygulamaları, batı destekli irticayı büyütmek ve Cumhuriyetin temel değerlerini yok etmek üzere kurulmuştur. Bu gidişle dün 2. Genel Kongresini yapan AK Parti, bir daha kongre göremeyecektir." ifadelerini kullandı.

Geniş güvenlik önlemleri altında eylem yapan grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde, Gazi Üniversitesi'nde düzenlenecek olan "Atatürk yolunda bağımsızlık ve gençlik' konferansına katılmak için olay yerinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious