'Gençlerimiz durmadan çalışmalı'

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Emekliye ayrılan Tuğgeneral Bali: "Memleketin selameti için gençlerimiz durmadan çalışmalı"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yüksek Askeri Şura'nın (YAŞ) aldığı kararlar doğrultusunda emekliye ayrılan Kütahya Hava Er Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgenaral Mehmet Bali, gençlerin yaptığı her işte en yüksek noktaya gelmeyi hedeflemeleri gerektiğini söyledi.
Veda ziyaretleri kapsamında Kütahya Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı İhsan Tunçoğlu ve kentte görev yapan basın mensuplarını ziyaret eden Tuğgeneral Bali, askerlik görevi yaptığı süre içerisinde bu ocağa gelen her Mehmetçik'e ülkesine yararlı bir insan olması için gayret sarf ettiğini aktardı. Kütahya'nın çok büyük değerlere sahip olduğunu söyleyen Bali, "Memleketinize sahip çıkın ve onu yüceltmek için ne gerekiyorsa yapın." dedi.

KGC Başkanı İhsan Tunçoğlu da, Tuğgeneral Bali'nin Kütahya'daki 5 yıllık görev süresi boyunca; tarihe sahip çıkması, kimsesiz çocuklara olan ilgisi ve yardımı, şehitliğin düzenlenmesi ve buraya gelen her vatan evladını kendi evladı gibi görmesiyle büyük hizmetlerin altına imza attığını kaydetti. Tunçoğlu, Tuğgeneral Bali'nin Kütahyalılar tarafından unutulmayacağını söyleyerek bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious