Gençlerin namus bekçiliği kavgası: 7 yaralı

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Kavgada 2’si ağır 7 kişi yaralandı. Polis ekipleri kavgayı yatıştırabilmek için havaya ateş etmek zorunda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İZMİT’in Mehmetalipaşa Mahallesi’nde, belediye için bahçe düzenlemesi yapan firma çalışanları ile mahalleli gençler arasında, semtteki kızlara laf atıldığı iddiasıyla başlayan ve yaklaşık 20 kişinin karıştığı taşlı sopalı kavgada 2’si ağır 7 kişi yaralandı. Polis ekipleri kavgayı yatıştırabilmek için havaya ateş etmek zorunda kaldı.


Bugün öğle saatlerinde belediyeye ait alanlarda düzenleme yapan ‘Aytaç Parke’ adlı firmanın çalışanlarının yanına gelen bir grup genç, iddiaya göre, “Mahellemizin kızlarına laf atmışssınız” diyerek tartıştı. Bu gençler daha sonra beraberlerinde ellerinde sopa ve demir çubuk bulunan 10 kadar arkadaşlarıyla geri döndü. Gençlerin bir anda çalışanlara saldırmasıyla ortalık karıştı. Çevreden olayı görenlerin durumu polise bildirmesi üzerine gelen ekipler kavgayı ayırmakta güçlük çekti. Bazı polis memurları kavgayı ayıramayınca havaya ateş etmek zorunda kaldı.
Yaklaşık yarım saat süren arbede sırasında başına sopa ve demir çubukla vurulan işçilerden Musta Çitli ve Abdullah Cabbar Başerdir Kocaeli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, her iki gruptan 5 kişinin de ayakta tedavisi yapıldı.

Olayla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious