Gençlerin sandal gezintisi ölümle sonuçlandı

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Adana'da, gençlerin Seyhan Nehri üzerindeki sandal keyfi ölümle sonuçlandı. Beş gencin gezinti yapmak için bindiği sandalın Seyhan Nehri üzerinde batması sonucu Yasin A. (20) boğularak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana'nın Merkez Yüreğir ve Seyhan İlçelerini bölen Seyhan Nehri üzerinde yaşları 18-20 arasında değişen 5 kişilik bir grup tekne keyfi yapmak istedi. Nehrin HiltonSA ve fıskiye denilen yere gelen gençlerin teknesi henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı batmaya başladı. Bunun üzerine bağırıp çevreden yardım isteyen gençler kendini fıskiyenin olduğu bölüme tutunarak hayatta kalmaya çalıştı. Ancak Lasin A. (20) adlı genç yüzme bilmediği için tekneyle birlikte sulara gömüldü.

Fıskiyenin üzerinde yardım isteyen gençleri duyan vatandaşlar, polis ve hızır acil servisine haber verdi. Soğuk suyun etkisiyle üşüyen gençler, polis ekiplerinin gönderdiği sandalla kurtarıldı.

Arkadaşları Yasin A. için gözyaşı döken gençler, olay yerine gelen ambulansla birlikte Adana Devlet Hastanesine gönderildi.

Polis olayla ilgili araştırma başlatırken, Yasin A.'nın cesedinin Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Su Altı Grup Amirliği ekipleri tarafından çıkarılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious