Gençlik Grubu öğrencileri Konya'da

Gençlik Grubu öğrencileri Konya'da.14809
  • Giriş : 30.03.2008 / 16:32:00

Avrupa Birliği Gençlik Projeleri kapsamında Konya'ya dünyanın farklı ülkelerinden gelen 30 öğrenciden oluşan Gençlik Grubu, Özel Selçuklu Aymaz İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ev sahipliğini yaptığı 'Mevlana ve İnsan Sevgisi' adlı Gençlik Projesi için İsveç, Azerbaycan, Rusya, Ürdün ve Mısır'dan Konya'ya gelen öğrenciler öğrenci-öğretmen ve okul-veli ilişkisi hakkında Özel Selçuklu Aymaz İlköğretim Okulu'nda araştırma ve incelemede bulundu. Konya ve Türkiye genelindeki başarılarından dolayı Özel Aymaz İlköğretim Okulu'nda inceleme yapmak istediklerini söyleyen öğrenciler, okul yetkililerinden de bilgi aldı. Proje kapsamında okulu ziyaret eden öğrenciler, kazanılan başarılarda öğrenci-öğretmen ile okul-veli ilişkilerinin önemi ve neticeleri hakkında okulun öğretmenleri ile görüştü.

Eğitim konusunda önemli çalışmalara ev sahipliği yaptığı için İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Ali Büyük'e teşekkür eden okul müdürü Bekir Aksoy, "Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Türkiye'ye gelen öğrencileri Konya'da ve okulumuzda misafir etmekten büyük mutluluk duyduk. Bu tür çalışma ve projeler, Konya, Türkiye ve Avrupa adına çok büyük önem taşıyor." dedi.

Kültürlerarası iletişimin günümüzdeki önemi hakkında bilgilendirilen öğrencilerin grup liderleri Konya'ya gelmekten ve kendilerine gösterilen yakın ilgiden son derece memnun olduklarını ifade etti. Konyalıların misafirperverliğinden de çok etkilendiklerini belirten gençlik grubu liderleri, Mevlana'nın düşüncelerinden ve sema gösterisine hayran kaldıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious